• خانه
  • بلاگ
  • 10 سوال متداول در زمینه تدریس خصوصی ریاضی و پاسخ آنها

10 سوال متداول در زمینه تدریس خصوصی ریاضی و پاسخ آنها

 

 

کلاس ریاضی

 

در زمینه تدریس خصوصی ریاضی ممکن است سوالاتی برای دانش آموزان و دانشجویان پیش بیاید که ما به پاسخ برخی ازمهمترین آنها می پردازیم:

 

1-آیا یادگیری ریاضیات ساده است؟

 

به طور کلی یادگیری ریاضی نیاز به علاقه و پشتکار دارد و این مسئله تقریبا برای تمام دروس یکسان است.ریاضی نیز مانند هر درس دیگری باید از ابتدا زیر نظر استاد ریاضی  تعلیم دیده شود تا بتوان با تکنیک و روش درست آموزش را آغاز کرد .

 

2-گام اول برای شروع آموزش ریاضی چیست؟

 

 اولین نکته برای یادگیری درس ریاضی، تسلط کامل بر تمام مطالب کتاب و گوش دادن و تمرکز داشتن در حین  تدریس ریاضی  توسط معلم است.به این صورت شما نیمی از راه را رفته اید و در مرحله بعدی مطالعه ریاضی، بلافاصله پس از مراجعه به منزل است.چون تدریس معلم تازه انجام شده، بخش زیادی از مطالب در ذهنتان است و با یک مرور مجدد،می توانید آنها را در ذهنتان تثبیت کنید.

 

3-برای آموزش ریاضی از چه روشی استفاده می شود؟

 

در ابتدای آموزش، استاد مطالب کلی هر مبحث درسی را برای شما توضیح می دهد.سپس از مطالب تدریس شده شروع به حل تمرین می کند.حل تمرین مهمترین قسمت آموزش است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید تا درس بصورت کامل برایتان جا بیفتد.

 

تدریس ریاضی

 

4-چه سنی برای شروع یادگیری ریاضی مناسب است؟

 

یادگیری ریاضی  را می توان از سن حدود 4 یا 5 سالگی با تمرینات ساده و ابتدایی آغاز کرد.بهتر است در ابتدای آموزش، برای علاقمند کردن و لذت بردن دانش آموزان ازدرس ریاضی، با تمرینهای بسیار ساده و شکلهای جذاب و رنگی، برای یاد دادن اعداد،جمع و تفریقهای ساده و یا تعداد اشکال شروع کنید.

 

5-برای آموزش ریاضی از چه کتابهایی استفاده می شود؟

 

کتابهای مفیدی برای آموزش ریاضی وجود دارند که برای مقاطع مختلف متفاوت است.با مراجعه به کتاب فروشی های معتبر و پرسیدن از آنها، می توانید بررسی اجمالی روی کتابهای هر مقطع داشته باشید و سپس با کمک و مشاوره   مدرس ریاضی  مربوطه، بهترین کتابهای مرتبط را خریداری کنید.

 

6-روزانه چند ساعت زمان برای تمرین ریاضی نیازاست؟

 

تمرین ریاضی در منزل بلافاصله پس از تدریس  دبیر ریاضی  در همان روز، بسیار مفید و موثر است. نظم و انضباط در تمرین،باعث پیشرفت ریاضی دانش آموزان خواهد شد.روزانه حدود 1 تا 2 ساعت زمان برای تمرین ریاضی مناسب است که البته با توجه به اهداف، سن و شرایط دانش آموزان متفاوت است.مفید بودن زمان تمرین و همچنین تمرکز کامل داشتن حین حل تمرینات، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

7-شرایط و لوازم مورد نیازبرای آموزش ریاضی چیست؟

 

 اولین نکته ای که در این زمینه باید ذکر شود علاقه داشتن به ریاضیات است.یک  معلم ریاضی  حرفه ای باید شرایطی را در کلاس فراهم کند تا شوق و ذوق حل مسائل ریاضی در دانش آموزان بالا برود.البته لازمه این امر آن است که خود معلم نیز به این درس علاقه داشته باشد تا انرژی و شوق او به دانش آموزان نیز منتقل شود.پس از علاقه و تمرین، در مراحل بعدی خرید کتابهای مفید کمک درسی،تهیه لوازم مورد نیاز برای درس ریاضی و همچنین استفاده از کلاسهای  تدریس خصوصی ریاضی  می تواند نتیجه بخش باشد.

 

کلاس ریاضی

 

8-کتابهای ریاضی را چگونه و از کجا تهیه کنیم؟

 

سعی کنید در وهله اول با راهنمایی و هماهنگی استاد ریاضی اقدام به تهیه کتاب کنید.مهمترین مراکز فروش کتابهای درسی و کمک درسی ریاضی ،در میدان انقلاب مستقر می باشند که تنوع و کتب مختلفی در آنجا وجود دارند.کتاب های کمک درسی خوب را معمولا خود فروشنده ها نیز تبلیغ می کنند،البته ذکر این نکته ضروری است که در خرید کتاب افراط نکنید،ابتدا اجازه دهید دانش آموز یک کتاب را با دقت و عمیق مطالعه کند و سپس به سراغ خرید کتاب بعدی بروید .

 

9-بهترین زمان مطالعه درس ریاضی چه ساعتی است؟

 

 متخصصان آموزشی توصیه می کنند که ریاضیات را در زمانهایی که مغز کمتر خسته است مطالعه کنید.بنابراین ساعات ابتدایی صبح بین 7 تا 11 و در هنگام عصر(پس ازیک استراحت کوتاه) بین ساعات 4 تا 8 بهترین ساعات مطالعه درس ریاضی می باشد.همچنین بهتر است که مدارس نیز کلاسهای ریاضی را در ساعات ابتدایی صبح و زنگ اول برگزار کنند.

 

10-کلاس ریاضی  هفته ای چند جلسه و زمان آن چقدر است؟

 

کلاس های ریاضی معمولا بصورت هفته ای 2 تا 3جلسه در مدارس برگزار می شود و زمان هر جلسه نیز 90 دقیقه می باشد. این شرایط قابل تغییر است و دانش آموزان مدارس مختلف مانند دولتی یا غیر انتفاعی شرایط مختلفی را تجربه می کنند.در برخی از مدارس کلاسهای فوق العاده نیز تشکیل می شود که این کلاسها خصوصا برای دانش آموزان ضعیف می تواند بسیار مفید واقع شود.

 

مقالات مرتبط:

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: ریاضی , تدریس خصوصی ریاضی , کلاس ریاضی , استاد ریاضی , تدریس ریاضی , معلم ریاضی , دبیر ریاضی , مدرس ریاضی

واحد آموزش علمی

نشانی:ضلع جنوب غرب میدان انقلاب

66864242 (021)
66369447 (021)

واحد آموزش موسیقی

نشانی: شریعتی، دوراهی قلهک

22924816 (021)
22924817 (021)

ساعت کاری موسسه

9 صبح تا 19

ارسال ایمیل:

info [at] bahareandishe.com