• خانه
  • بلاگ
  • مدت زمان یادگیری ساکسیفون چقدر است؟

مدت زمان یادگیری ساکسیفون چقدر است؟

آموزش ساکسیفون

 

هنرجویان  آموزش ساکسیفون  معمولا این پرسش را مطرح می کنند که یادگیری ساکسیفون چه مدت زمان می برد؟ قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم باید هدف از آموزش ساکسیفون و عوامل موثر در روند یادگیری این ساز را مورد بررسی قرار دهیم.

 

اولین نکته مشخص کردن هدف هنرجوی موسیقی از یادگیری  ساکسیفون  است که باعث می شود زمانهای متفاوتی را  برای آن در نظر گرفت.به عنوان مثال اگر انتظار از یادگیری ساکسیفون در حد درآوردن صدای ساز و نواختن تعدادی قطعه باشد حدود 1تا2 سال زمان می برد،اما در صورتیکه قصد تسلط کامل بر ساز،یادگیری انواع مختلف ساکسیفون(باریتون،آلتو،تنور،سوپرانو) ،همراهی با سازهای دیگر و یا همراهی باگروه را داشته باشید این زمان ممکن است در حدود3تا4 سال طول بکشد.

 

نکته بعدی استعداد و علاقه هنرجویان به ساکسیفون است.هنرجویانی که در خانواده های موزیسین بزرگ می شوند و پیش زمینه موسیقی دارند، معمولا در  کلاس ساکسیفون  پیشرفت سریعتری خواهند داشت.البته هنرجویان دیگر که علاقمند هستند، می توانند با پشتکار و تمرین مستمر، این کمبود را جبران کرده و حتی گوی سبقت را از هنرجویان مستعد موسیقی بربایند.

 

آموزش ساکسفون

 

از نکات دیگر مربوط به افزایش سرعت یادگیری ساکسیفون، گوش دادن به قطعات مختلف کلاسیک و ایرانی و همچنین شنیدن نوازندگی اساتید مطرح ساکسیفون است تا هنرجویان بتوانند گوش موسیقیایی خود را تقویت کرده و در نوازندگی ساکسیفون پیشرفت بیشتری داشته باشند.

 

نکته مهم بعدی تمرین مستمر و منظم است.هنرجویانی که طبق یک برنامه ریزی منظم، هر روز ساعتی را به تمرینات ساکسیفون اختصاص می دهند قطعا مدت زمان کمتری طول می کشد تا روی ساز خود مسلط شوند.تمرین خوب و منظم تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت هنرجو دارد و درواقع پایه اصلی پیشرفت در  آموزش موسیقی  تمرین مستمر است.

 

آموزش ساکسیفون

 

و نکته آخر در مورد آموزش ساکسیفون، انتخاب استاد حرفه ای است.منظور از استاد حرفه ای صرفا  تدریس ساکسیفون  نیست ، بلکه استاد خوب باید در کنار نحوه آموزش صحیح ، از خصوصیات اخلاقی خوبی نیز برخوردار باشد تا بتواند هنرجو را جذب ساز وموسیقی کند.خصوصا در مورد  آموزش موسیقی کودکان  این نکته بسیار مهم است،چون در غیر این صورت ممکن است باعث دلسردی هنرجو از کلاس موسیقی  بشود.

 

در جمع بندی پایانی باید به این نکته اشاره کنیم که یادگیری هر سازی در سطح عالی و پیشرفته، نیاز به تمرین و تلاش فراوان دارد و نمی توان زمان مشخصی را برای آن تعیین کرد.هنرجویان نیز باید در هنگام آموزش ساکسیفون این ذهنیت را نداشته باشند و تمرکزشان بیشتر بر یادگیری صحیح باشد نه سرعت، تا  استاد ساکسیفون  بتواند با یک برنامه ریزی منسجم، تمام مفاهیم مورد نیاز را به آنها آموزش دهد.

 

مقالات مرتبط:

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: ساکسیفون , آموزش موسیقی , کلاس موسیقی , آموزش موسیقی کودکان , کلاس ساکسیفون , آموزش ساکسیفون , تدریس ساکسیفون , استاد ساکسیفون

واحد آموزش علمی

نشانی:ضلع جنوب غرب میدان انقلاب

66864242 (021)
66369447 (021)

واحد آموزش موسیقی

نشانی: شریعتی، دوراهی قلهک

22924816 (021)
22924817 (021)

ساعت کاری موسسه

9 صبح تا 19

ارسال ایمیل:

info [at] bahareandishe.com