• خانه
  • بلاگ
  • 10 نکته مهم و کاربردی برای خرید اولین سازدهنی

10 نکته مهم و کاربردی برای خرید اولین سازدهنی

آموزش سازدهنی
 
فراگیری و آموزش سازدهنی  بسیار جذاب است و می تواند به عنوان یک فعالیت مفید جانبی سالها هنرجویان را سرگرم کند.هنگامی که تصمیم می گیرید که به کلاس بروید اولین مرحله خرید یک سازدهنی خوب با قیمت مناسب است.
خرید سازدهنی کار دقیقی است که معمولا باید به کمک یک متخصص و کارشناس انجام شود تا بتوان سازدهنی خوبی را چه از لحاظ جنس وکیفیت و چه از لحاظ صدادهی  تهیه کرد.ما در این مقاله پیشنهاداتی را به شما ارائه می دهیم تا بتوانید به کمک آنها یک ساز مناسب تهیه کنید.
 
 
 

1-ابتدا تحقیق کنید.

 
برای این کار از دوستان و اساتیدی که در زمینه آموزش سازدهنی فعالیت دارند سوال کنید.همچنین می توانید با مراجعه به یک آموزشگاه موسیقی معتبر و مشاوره با آنها یک ساز خوب با برند معتبر تهیه کنید.در ایران سازدهنی با برندها ی مختلف از جمله هوهنر،سیدل،سوزوکی،تاور،گلدن کاپ،یونبرگ،ایستاپ چین و...وجود دارد.
 
 

2-بودجه خرید خود را مشخص کنید.

 
اگر در ابتدای کار هستید و می خواهید به  کلاس سازدهنی  بروید ولخرجی نکنید.برای شروع یک ساز با قیمت مناسب تهیه کنید.همچنین می توانید به کمک سایت دیوار یا مراجعه به مغازه ها ،سازدهنی کارکرده و سالم نیز با قیمتهای پایینتر تهیه کنید.البته بهتر است که با فروشنده "به شرط تایید استاد" را مطرح کنید تا اگر احیانا ساز مشکلی داشت قابل تعویض باشد.قیمت بالای سازدهنی نشانه کیفیت بالا نیست و از طرف دیگر سازدهنی های با قیمت بسیار پایین نیز جنس و صدای خوبی ندارند.
 
 
آموزش هارمونیکا
 
 

3-معیارهای خریدتان را مشخص کنید.

 
مهمترین فاکتورها برای خرید سازدهنی می تواند صدای ساز،جنس ساز،زیبایی ظاهری،حس ساز و قیمت آن باشد.هر کدام از این فاکتورها به تنهایی مهم بوده و اولویت بندی آن ممکن است برای هنرجویان متفاوت باشد.انواع مختلف هارمونیکا شامل کروماتیک،دیاتونیک،ترمولو،اکتاو وارکسترا میباشد.البته سازدهنی ها بر اساس قابلیتهای مختلف و جنس صدایشان به 3 دسته دیاتونیک،کروماتیک وترمولو تقسیم بندی میشوند که این تقسیم بندی را باید در هنگام خرید مد نظر قرار دهید.
 
 

4-از فروشندگان سازدهنی مشاوره بگیرید.

 
معمولا بیشتر فروشندگان از سازهایی که در مغازه موجود دارند تعریف و تمجید میکنند!! اما در بین آنها فروشندگان منصف و صادقی نیز هستند که مشاوره های درست و دقیقی را به خریداران می دهند.قیمت و ساز مد نظرتان را به آنها بگویید تا بتوانند شما را به خوبی راهنمایی کنند.
 
 

5-سازدهنی را در دستتان گرفته و احساس آن را بررسی کنید.

 
سعی کنید سازدهنی های مختلف را برداشته و حس آنها را امتحان کنید.ممکن است که شما هیچ اطلاعاتی در این زمینه نداشته باشید اما به هر حال به کمک یک  معلم سازدهنی  و یا مقایسه سازها با یکدیگر و احساسی که به شما می دهند می توانید متوجه این موضوع شوید.
 
 
آموزش سازدهنی
 
 

6-سبک مورد نظرتان را مشخص کنید.

 

در ابتدا شما باید سبک مورد علاقه تان را مشخص کنید: سازدهنی دارای سبک هایی چون: JAZZ – BLUES -POP/ایرانی – ROCK – COUNTRYT – TRADITIONAL – CLASSIC و...میباشد.

۱- اگر با گوش دادن به سبک های زیر بیشتر جذب موسیقی شده و حال خوبی پیدا میکنید بهتر است شما هارمونیکای کروماتیک را برای شروع انتخاب کنید: pop – pop/ایرانی – traditional – classic – jazz – folk

۲- و اگر سبک مورد علاقه شما در سبک های زیر است بهتر است برای شروع از هارمونیکای دیاتونیک استفاده کنید: BLUESCOUNTRYT - westernPOP/ایرانی – ROCK – jazz – folk

 

7-کدامیک بهتراست: کلاس خصوصی سازدهنی و یا آموزشگاه موسیقی؟

 
به طور کلی بهتر است که  تدریس سازدهنی  بصورت حضوری و در کنار استاد باشد و نه بصورت آنلاین یا غیر حضوری.چون در کلاس  تدریس خصوصی سازدهنی استاد می تواند نحوه در دست گرفتن ساز،روش اجرای ویبره،نواختن آکورد،کوک  سازدهنی و تکنیک نواختن سازدهنی را به درستی آموزش دهد.البته اگر  کلاس خصوصی سازدهنی  خارج از توان مالی تان است می توانید به آموزشگاههای موسیقی مراجعه کنید که هزینه های پایینتری دارند.
 
 

8-سازدهنی را با ضمانت تهیه کنید.

 
سعی کنید سازدهنی را از یک فروشگاه معتبر بخرید تا  ضمانت داشته باشد.در غیر این صورت با فروشنده شرط کنید که در صورت داشتن ایراد و یا عدم تایید استاد ، ساز را تعویض و یا عودت می دهید.همچنین در کنار ساز، لوازم جانبی مانند کیف مناسب،پایه نت،نگهدارنده سازدهنی،سافت کیس محافظ،روغن اسلاید،کتاب و جزوه آموزشی نیز تهیه کنید.
 
 
آموزش سازدهنی
 
 

9-برای خرید از یک کارشناس سازدهنی کمک بگیرید.

 
در همان مرحله اول که اقدام به خرید ساز می کنید از یک کارشناس موسیقی کمک بگیرید.چون  استاد سازدهنی  به راحتی می تواند مسائل مختلف از قبیل صدای ساز،جنس ساز،سازدهنی مناسب سبک انتخابی تان،برند معتبرو سایر نکات را بررسی کند که این مسئله برای یک هنرجوی مبتدی قابل تشخیص نیست.کارشناس سازدهنی با نواختن ساز، می تواند صداهای حتی ظریف را تشخیص داده و یک ساز مناسب را به شما معرفی کند.البته هزینه کارشناسی را نیز مد نظر قرار دهید!!
 
 

10-برای خرید سازدهنی انواع(مبتدی،معمولی و حرفه ای) را هم در نظر بگیرید.

سازهای مبتدی برای نوازندگان تازه کار ساخته شده اند.همچنین سازهای معمولی برای نوازندگی عادی و تمرین های ابتدایی و سازهای حرفه ای که از جنس و کیفیت ساخت بالا برخوردارند مناسب نوازندگان حرفه ای و ضبط استودیویی میباشند.

 

مقالات مرتبط:

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: تدریس خصوصی سازدهنی , کلاس سازدهنی , آموزش سازدهنی , تدریس سازدهنی , استاد سازدهنی , معلم سازدهنی

واحد آموزش علمی

نشانی:ضلع جنوب غرب میدان انقلاب

66864242 (021)
66369447 (021)

واحد آموزش موسیقی

نشانی: شریعتی، دوراهی قلهک

22924816 (021)
22924817 (021)

ساعت کاری موسسه

9 صبح تا 19

ارسال ایمیل:

info [at] bahareandishe.com