• خانه
  • بلاگ
  • نرخ کلاسهای تدریس خصوصی تار درمنزل چقدر است؟

نرخ کلاسهای تدریس خصوصی تار درمنزل چقدر است؟

 

آموزش تار

 

ساز تار جزء سازهای زهی مضرابی اصیل ایرانی میباشد و از زمان فارابی موسیقیدان معروف ایرانی وجود داشته است.این ساز ساخته و پرداخته ذوق ایرانی میباشد و ساز ملی ایرانیان است(کتاب گامهای گمشده-استاد مرتضی حنانه) و سپس در طول سالهای متمادی کاملتر شده و درویش خان(غلامحسین درویش) سیم ششمی را به آن افزوده که همچنان بکار میرود.

 

برای  آموزش تار  اساتید بسیاری در تهران و شهرهای مختلف با هزینه های متفاوت مشغول به تدریس هستند.به همین دلیل عوامل مختلفی میتواند روی نرخ حق التدریس آنها تاثیرگذار باشد که ما به برخی از آنها اشاره میکنیم.

 

نرخ کلاسهای  تدریس خصوصی تار  برای سطوح مختلف مبتدی،متوسط و حرفه ای متفاوت است.در واقع هزینه دوره های حرفه ای تر ساز تار با توجه به اساتید حرفه ای متفاوت است.

 

همچنین در صورتیکه بخواهید از اساتید تار مشهور برای تدریس استفاده کنید بایستی هزینه بالاتری پرداخت کنید،چون این اساتید تجربه و مهارت بیشتری در تدریس دارند.

 

کلاس تار

 

نکته دیگر مکان تدریس است.عموما اساتید درمناطق بالاتر شهری هزینه های بیشتری برای  تدریس تار  دریافت میکنند.

 

همچنین هزینه  کلاس تار  در شهرهای مختلف و مراکز استانها نیز با یکدیگر متفاوت است.هزینه کلاس تدریس خصوصی تار در تهران،تبریز،شیراز و مجموعا شهرهای بزرگ نسبت به شهرهای کوچک و شهرستانها بالاتر است.

 

بطور کلی هزینه کلاس خصوصی تار در منزل از آموزشگاه بالاتر است،چرا که هزینه های رفت و آمد استاد را نیز شامل میشود و از طرفی فوایدی همچون راحت بودن هنرجو و عدم اتلاف وقت را برای او دارد. البته رزومه و سابقه تدریس استاد تار نیز در این قیمت گذاری تاثیرگذار است.

 

در حال حاضر هزینه تدریس تار برای هر تایم30 دقیقه بین60 تا 160 هزار تومان متغیر است و بستگی به تمام نکات ذکر شده در مقاله دارد.

 

تدریس تار

 

در جمع بندی پایانی این نکته را یادآور میشویم که صرفا حق التدریس بالا و یا سن بالاتر استاد نمیتواند فاکتورهای مناسبی برای ارزیابی  استاد تار باشد،بلکه برای انتخاب  معلم تار  خوب باید مجموعه ای از عوامل از جمله تدریس حرفه ای،اخلاق خوب،حوصله بالا،تجربه فراوان،تحصیلات مرتبط موسیقی و بروز بودن درآموزش را در نظر گرفت تا بتوانید در فراگیری تار پیشرفت خوبی داشته باشید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: تدریس خصوصی تار , استاد تار , کلاس تار , تدریس تار , آموزش تار , معلم تار

واحد آموزش علمی

نشانی:ضلع جنوب غرب میدان انقلاب

66864242 (021)
66369447 (021)

09362887188

واحد آموزش موسیقی

نشانی: شریعتی، دوراهی قلهک

22924816 (021)
22924817 (021)

09362887188

ساعت کاری موسسه

9 صبح تا 19

ارسال ایمیل:

info [at] bahareandishe.com