مدت زمان یادگیری گیتار چقدر است؟

 

آموزش گیتار

 

هنرجویان  آموزش گیتار  دائما درگیر این پرسش هستند که یادگیری گیتار چه مدت زمان می برد؟ قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم باید هدف از یادگیری و عوامل موثر در یادگیری گیتار را بررسی کنیم.

 

اولین نکته مشخص کردن هدف هنرجو از یادگیری  گیتار  است که باعث می شود زمانهای مختلفی را  برای آن در نظر گرفت.به عنوان مثال اگر یادگیری گیتار در حد درآوردن صدای ساز و نواختن چند قطعه باشد حدود 1 تا2سال زمان می برد،اما در صورتیکه قصد تسلط کامل بر سبکهای مختلف گیتار را داشته باشید این زمان ممکن است در حدود5تا6  سال طول بکشد.

 

نکته بعدی استعداد موسیقی و علاقه هنرجویان می باشد.هنرجویانی که در خانواده های موزیسین بزرگ می شوند و همیشه صدای ساز در گوششان است، احتمالا در  کلاس گیتار  پیشرفت سریعتری خواهند داشت.البته هنرجویان دیگری که علاقمند هستند، می توانند با پشتکار و تمرین زیاد، این کمبود را جبران کرده و حتی گوی سبقت را از هنرجویان با ژنتیک موسیقی بربایند.

 

آموزش ساز گیتار

 

از دیگر روشهای افزایش سرعت یادگیری گیتار گوش دادن به قطعات مختلف کلاسیک و ایرانی و همچنین توجه به ریتم،آکوردها و سلفژ می باشد.شنیدن نوازندگی اساتید مطرح باعث می شود تا هنرجویان از ریتمها، درک بهتری داشته و همچنین گوش موسیقیایی خود را تقویت کنند.

 

نکته مهم بعدی تمرین منظم و روزانه است.هنرجویانی که طبق یک برنامه ریزی دقیق، هر روز ساعتی را به تمرین گیتار اختصاص می دهند قطعا مدت زمان کمتری طول می کشد تا روی سازشان مسلط شوند.تمرین درست و اصولی تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت هنرجویان دارد و اساتید گیتار نیز دقیقا همین توصیه را به هنرجویان می کنند و پایه اصلی پیشرفت در  آموزش موسیقی  را تمرین کردن می دانند.

 

تدریس گیتار

 

و نکته آخر در مورد یادگیری گیتار، انتخاب استاد خوب است.منظور از استاد خوب صرفا  تدریس گیتار  نیست ، بلکه استاد خوب باید در کنار نحوه آموزش حرفه ای، از اخلاق و رفتار خوبی نیز برخوردار باشد تا بتواند هنرجو را جذب موسیقی کند.خصوصا در مورد  آموزش موسیقی کودکان  این نکته بسیار مهم است،چون در غیر این صورت ممکن است باعث دلزدگی هنرجو از کلاس موسیقی  شود.

 

در جمع بندی پایانی باید اشاره کنیم که یادگیری هر سازی در سطح حرفه ای، نیاز به تمرین و پشتکار فراوان دارد و نمی توان زمان دقیق و مشخصی را برای آن تعیین کرد.هنرجویان نیز باید در هنگام آموزش این ذهنیت را از خود دور کرده و تمرکزشان بر یادگیری صحیح باشد و نه سرعت، تا  استاد گیتار  بتواند با یک زمان بندی و برنامه ریزی مناسب، تمام مطالب مورد نیاز را به هنرجویان آموزش دهد.

 

مقالات مرتبط:

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: گیتار, آموزش موسیقی , کلاس موسیقی , تدریس گیتار , آموزش موسیقی کودکان , کلاس گیتار , استاد گیتار , آموزش گیتار

واحد آموزش علمی

نشانی:ضلع جنوب غرب میدان انقلاب

66864242 (021)
66369447 (021)

واحد آموزش موسیقی

نشانی: شریعتی، دوراهی قلهک

22924816 (021)
22924817 (021)

ساعت کاری موسسه

9 صبح تا 19

ارسال ایمیل:

info [at] bahareandishe.com