• خانه
  • بلاگ
  • 10 سوال متداول در زمینه آموزش درامز و پاسخ آنها

10 سوال متداول در زمینه آموزش درامز و پاسخ آنها

آموزش درامز

 

در زمینه آموزش درامز(درام) ممکن است سوالاتی برای هنرجویان مطرح شود که ما به پاسخ مهمترین آنها می پردازیم:

 

1-آیا یادگیری درامز ساده است؟

 

به طور کلی  آموزش موسیقی  نیاز به علاقه،تمرین و پشتکار دارد و این نکته برای تمام سازها یکسان است.درامز نیز مانند دیگر سازها، باید از ابتدا زیر نظر استاد درامز  آموزش دیده شود تا بتوان با استایل صحیح آموزش را شروع کرد.

 

2-گام اول برای شروع آموزش درامز چیست؟

 

در قدم اول تهیه ساز درامز نکته مهمی است که باید زیر نظر یک کارشناس زبده موسیقی انجام شود.پس از تهیه یک ساز با کیفیت، می توان از طریق آموزشگاه موسیقی و یا  تدریس خصوصی درامز  آموزش را آغاز کرد.در کنار آن استاد مربوطه، کتاب و لوازم مورد نیاز را به شما معرفی خواهد کرد.

 

3-برای آموزش درامز از چه روشی استفاده می شود؟

 

در حال حاضر درامز به دو صورت "آکوستیک" و "وی درام" وجود دارد.درامز آکوستیک 9 تکه است واجرای آن به کمک چوب هایی در دست و پدالهایی در قسمت پایین ساز و به وسیله دست و پا انجام می شود  اما "وی درام" بصورت دیجیتال و همراه با آمپلی فایر است که این نوع از درام قابلیت تنظیم صدا را نیز دارد.

در ابتدای آموزش استاد ساختار کلی ساز و قسمتهای مختلف آن را شرح می دهد و با کتب مقدماتی کار را شروع می کند و به تدریج در  تدریس درامز  پیش می رود تا پس از اتمام کتب مقدماتی به سراغ کتابهای پیشرفته تر برود.

 

آموزش درام

 

4-چه سنی برای یادگیری درامز مناسب است؟

 

برای شروع آموزش درام فاکتورهایی از جمله توانایی فیزیکی دست و پا و همچنین توانایی فکری،ذهنی و علمی مهم است.یادگیری  درامز   را می توان از سن حدود 6 یا7 سالگی آغاز کرد.یعنی پس از گذراندن دوره  آموزش ارف  که البته دلخواه است می توان آموزش درامز را شروع کرد،اما این به آن معنا نیست که در سنین بالاتر نمی توان به  کلاس درامز  رفت.

 

5-برای آموزش درامز از چه کتابهایی استفاده می شود؟

 

کتابهای مفیدی برای  آموزش درامز  وجود دارند که از آن جمله می توان به کتاب آموزش درامز اثر اسکات شرودل،کتاب آموزش درامز فوردامیز اثر جف استرانگ و کتاب آموزش تصویری درام اثر جان پکمن اشاره کرد.درکنار این کتابها، اساتید معمولا کتابها و جزواتی را نیز تدریس می کنند که از داخل آن نکات و ریتمهای مختلف نیز آموزش داده می شود.

 

6-روزانه حداقل چند ساعت زمان برای تمرین درامز لازم است؟

 

تمرین درامز باید هر روز و بصورت مستمر و تا حد مقدور در ساعات مشخصی از روز انجام شود.این نظم و انضباط در تمرین،باعث پیشرفت هنرجو می شود.روزانه حدود 1 ساعت زمان برای تمرین مناسب است که البته با توجه به اهداف،سن و شرایط هنرجویان متفاوت است.مفید بودن تایم تمرین و همچنین تمرکز داشتن در حین تمرینات از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

آموزش ساز درامز

 

7-شرایط و لوازم مورد نیازبرای آموزش درامز چیست؟

 

 اولین نکته ای که در این زمینه باید ذکر شود علاقه داشتن به درامز است.یک معلم موسیقی حرفه ای به محض اینکه متوجه شد شاگردش به درامز علاقه ندارد،باید عذر او را بخواهد تا نه وقت خود و نه وقت شاگردش را بیهوده تلف نکند.پس از علاقه و تمرین، مراحل بعدی خرید ساز،تهیه دفتر نت و کتاب،تهیه لوازم جانبی آموزش درامز و در مرحله آخر هماهنگ کردن با  معلم درامز  میباشد.

 

8-ساز درامز را چگونه و از کجا تهیه کنیم؟

 

سعی شود ابتدا استاد خود را مشخص کرده و سپس با راهنمایی و هماهنگی استاد اقدام به تهیه ساز کنید.مهمترین مراکز فروش درامز در خیابان جمهوری واقع شده اند که تنوع و قیمتهای مختلفی در آنجا وجود دارد.همچنین از طریق فروشگاههای اینترنتی مانند دیجی کالا نیز میتوانید اقدام به خرید ساز کنید که البته باز هم تاکید می شود که خرید درامز زیر نظر یک استاد مجرب انجام شود.

 

9-مدت زمان یادگیری درامز چقدر است؟

 

درامز جزء سازهایی است که یادگیری آن مانند هر ساز دیگری نیاز به تمرین و پشتکار زیادی دارد.به همین دلیل نمی توان زمان دقیقی را برای آموزش آن تعیین کرد و این مسئله بستگی به استعداد موسیقی و میزان تمرین روزانه هنرجویان دارد.ولی به طور متوسط 2 تا 3 سال زمان لازم است تا هنرجو بتواند روی سازخودمسلط شده،ریتمهای مختلف را بنوازد و با گروه همکاری کند.

 

10-کلاسهای درامز هفته ای چند جلسه و زمان آن چقدر است؟

 

کلاس های درامز معمولا بصورت هفته ای 1 تا 2 جلسه و زمان هر جلسه نیز 30 تا45 دقیقه می باشد. این شرایط قابل تغییر است و هنرجو می تواند با توجه به برنامه و ساعات آزاد خود ، زمان هرجلسه یا تعداد جلسات هفتگی را افزایش دهد تا بتواند دوره خود را سریعتر پیش ببرد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: درامز , آموزش موسیقی , آموزش ارف , آموزش درامز , کلاس درامز , تدریس درامز , تدریس خصوصی درامز , استاد درامز , معلم درامز

واحد آموزش علمی

نشانی:ضلع جنوب غرب میدان انقلاب

66864242 (021)
66369447 (021)

واحد آموزش موسیقی

نشانی: شریعتی، دوراهی قلهک

22924816 (021)
22924817 (021)

ساعت کاری موسسه

9 صبح تا 19

ارسال ایمیل:

info [at] bahareandishe.com