مدت زمان یادگیری درامز چقدر است؟

 

آموزش درامز

 

هنرجویان  آموزش درامز  معمولا این پرسش برایشان پیش می آید که یادگیری درامز چه مدت طول میکشد؟ قبل از اینکه پاسخ این سوال را بدهیم باید هدف از آموزش درامز و عوامل موثر در یادگیری این ساز را بررسی کنیم.

 

اولین نکته مشخص کردن هدف هنرجوی موسیقی از یادگیری ساز  درامز  است که باعث می شود زمانهای مختلفی را  برای آن در نظر گرفت.به عنوان مثال اگر هدف از یادگیری درامز در حد نواختن  ابتدایی ساز و تعدادی قطعه باشد حدود 1 تا2 سال زمان می برد،اما در صورتیکه قصد تسلط کامل بر ساز،یادگیری سبکهای مختلف نوازندگی درامز،یادگیری درامز آکوستیک و وی درام یا اجرای کنسرت را داشته باشید این زمان ممکن است در حدود 3 تا 4 سال طول بکشد.

 

نکته بعدی استعداد و میزان علاقه مندی هنرجویان به ساز درامز است.هنرجویانی که در خانواده های اهل موسیقی پرورش می یابند و پیش زمینه آموزش موسیقی دارند، معمولا در  کلاس درامز   پیشرفت سریعتری خواهند داشت.البته هنرجویان دیگر که مشتاق یادگیری هستند، می توانندبه شرط پشتکار و تمرین مستمر، این کمبود را جبران کنند و حتی گوی سبقت را از هنرجویان با استعداد موسیقی بربایند.

 

آموزش ساز درامز

 

از نکات دیگر مربوط به افزایش مهارت یادگیری درامز،دیدن نوازندگی اساتید مطرح درامز است تا هنرجویان بتوانند تکنیکهای مختلف نواختن این ساز را یاد بگیرند و در نوازندگی درامز پیشرفت داشته باشند.

 

نکته مهم بعدی تمرین مستمر و منظم است.هنرجویانی که طبق یک برنامه ریزی منظم، هر روز ساعتی را به تمرینات درامز اختصاص می دهند، تایم کمتری طول می کشد تا روی ساز خود تسلط پیدا کنند.تمرین خوب و منظم تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت هنرجویان دارد و اساتید درامز نیز همین توصیه را می کنند و پایه اصلی پیشرفت در  آموزش موسیقی  را تمرین مداوم می دانند.

 

آموزش درامز

 

و نکته آخر در مورد آموزش درامز، انتخاب استاد حرفه ای است.منظور از استاد حرفه ای صرفا  تدریس درامز  نیست ، بلکه استاد خوب باید در کنار نحوه آموزش صحیح ، از خصوصیات اخلاقی خوبی نیز برخوردار باشد تا بتواند هنرجویان را جذب موسیقی کند.خصوصا در مورد  آموزش موسیقی کودکان  این نکته بسیار مهم است،چون در غیر این صورت ممکن است باعث دلسردی هنرجو از کلاس موسیقی  بشود.

 

در جمع بندی پایانی باید به این نکته اشاره کنیم که یادگیری هر سازی در سطح عالی و پیشرفته، نیاز به تمرین فراوان دارد و نمی توان زمان دقیقی را برای آن تعیین کرد.هنرجویان نیز باید در هنگام آموزش درامز این ذهنیت را نداشته باشند و تمرکزشان بیشتر بر یادگیری صحیح باشد نه سرعت، تا  استاد درامز  بتواند با یک برنامه ریزی منسجم و درست، تمام مطالب مورد نیاز را به آنها آموزش دهد.

 

مقالات مرتبط:

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: درامز , آموزش موسیقی , کلاس موسیقی , آموزش موسیقی کودکان , آموزش درامز , کلاس درامز , تدریس درامز , استاد درامز

واحد آموزش علمی

نشانی:ضلع جنوب غرب میدان انقلاب

66864242 (021)
66369447 (021)

واحد آموزش موسیقی

نشانی: شریعتی، دوراهی قلهک

22924816 (021)
22924817 (021)

ساعت کاری موسسه

9 صبح تا 19

ارسال ایمیل:

info [at] bahareandishe.com