• خانه
  • بلاگ
  • نرخ کلاسهای تدریس خصوصی تنبور درمنزل چقدر است؟

نرخ کلاسهای تدریس خصوصی تنبور درمنزل چقدر است؟

 

آموزش تنبور

 

ساز تنبور یکی از قدیمی ترین سازهای زهی زخمه ای ایران است که جنبه مقامی وعرفانی دارد.این ساز در بین نوازندگان آن بسیار مقدس است چنانکه نوازندگان قبل از شروع و در انتهای کار دستانش را می بوسند.قدمت این ساز به حدود6000سال میرسد و از قرنها پیش از ظهور اسلام رواج داشته و در نقاط مختلف ایران نواخته می شده است.

 

برای  آموزش تنبور  مدرسان بسیاری در تهران و شهرهای مختلف با نرخهای متفاوت مشغول به تدریس هستند.به همین دلیل عوامل متعددی میتواند روی نرخ حق التدریس آنها تاثیرگذار باشد که ما به برخی از آنها اشاره میکنیم.

 

نرخ کلاسهای  تدریس خصوصی تنبور  برای سطوح مختلف مبتدی،متوسط و حرفه ای متفاوت است.در واقع هزینه دوره های حرفه ای تر تنبور با توجه به اساتید حرفه ای متفاوت است.ضمن اینکه  آموزش تنبور معمولا برای سبکهای مقامی وعرفانی انجام میشود.

 

همچنین در صورتیکه بخواهید از اساتید تنبور مشهور برای تدریس استفاده کنید بایستی هزینه بالاتری پرداخت کنید،چون این اساتید تجربه و مهارت بیشتری در تدریس دارند.

 

کلاس تنبور

 

نکته دیگر مکان تدریس است.عموما اساتید درمناطق بالاتر شهری هزینه های بیشتری برای  تدریس تنبور  دریافت میکنند.

 

همچنین هزینه  کلاس تنبور  در شهرهای مختلف و مراکز استانها نیز با یکدیگر متفاوت است.هزینه کلاس تدریس خصوصی تنبور در تهران،تبریز،اصفهان و مجموعا شهرهای بزرگ نسبت به شهرهای کوچک و شهرستانها بالاتر است.

 

بطور کلی هزینه کلاس خصوصی تنبور در منزل از آموزشگاه بالاتر است،چرا که هزینه های رفت و آمد استاد را نیز شامل میشود و از طرفی فوایدی همچون راحت تر بودن هنرجو و عدم اتلاف وقت را برای او دارد. البته رزومه و سابقه تدریس استاد تنبور نیز در این قیمت گذاری تاثیرگذار است.

 

در حال حاضر هزینه تدریس تنبور برای هر تایم30 دقیقه بین50 تا 160 هزار تومان متغیر است و بستگی به تمام فاکتورهای ذکر شده در مقاله دارد.

 

تدریس تنبور

 

در جمع بندی پایانی این نکته را یادآور میشویم که صرفا حق التدریس بالا و یا سن بالاتر استاد نمیتواند فاکتورهای مناسبی برای ارزیابی  استاد تنبور باشد،بلکه برای انتخاب  معلم تنبور  خوب باید مجموعه ای از عوامل از جمله تدریس حرفه ای،اخلاق خوب،تجربه بالای کاری،تحصیلات موسیقی و بروز بودن درآموزش را در نظر گرفت تا بتوانید در فراگیری تنبور پیشرفت خوبی داشته باشید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: استاد تنبور , کلاس تنبور , آموزش تنبور , تدریس تنبور , تدریس خصوصی تنبور , معلم تنبور

واحد آموزش علمی

نشانی:ضلع جنوب غرب میدان انقلاب

66864242 (021)
66369447 (021)

09362887188

واحد آموزش موسیقی

نشانی: شریعتی، دوراهی قلهک

22924816 (021)
22924817 (021)

09362887188

ساعت کاری موسسه

9 صبح تا 19

ارسال ایمیل:

info [at] bahareandishe.com