مدت زمان یادگیری ترومپت چقدر است؟

 

آموزش ترومپت

 

هنرجویان  آموزش ترومپت  معمولا این پرسش را مطرح می کنند که یادگیری ترومپت چه مدت زمان می برد؟ قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم باید هدف از آموزش ترومپت و عوامل موثر در روند یادگیری این ساز را مورد بررسی قرار دهیم.

 

اولین نکته مشخص کردن هدف هنرجوی موسیقی از یادگیری  ترومپت  است که باعث می شود زمانهای متفاوتی را  برای آن در نظر گرفت.به عنوان مثال اگر انتظار از یادگیری ترومپت در حد درآوردن صدای ساز و نواختن تعدادی قطعه باشد حدود 1تا2 سال زمان می برد،اما در صورتیکه قصد تسلط کامل بر ساز،یادگیری تکنیکهای مختلف نوازندگی ترومپت ،همراهی با سازهای مختلف و یا همراهی باگروه را داشته باشید این زمان ممکن است در حدود3تا4 سال طول بکشد.

 

نکته بعدی استعداد و علاقه هنرجویان به ساز ترومپت است.هنرجویانی که در خانواده های موزیسین بزرگ می شوند و پیش زمینه فراگیری موسیقی دارند، معمولا در  کلاس ترومپت  پیشرفت سریعتری خواهند داشت.البته هنرجویان دیگری که علاقمند باشند، می توانند با پشتکار و تمرین مستمر، این کمبود را جبران کرده و حتی گوی سبقت را از هنرجویان مستعد موسیقی بربایند.

 

آموزش ترومپت

 

از نکات دیگر مربوط به افزایش سرعت یادگیری ترومپت، گوش دادن به قطعات مختلف،دیدن فیلمهای نوازندگی ترومپت و همچنین شنیدن نوازندگی اساتید مطرح ترومپت است تا هنرجویان بتوانند گوش موسیقیایی خود را تقویت کرده و در نوازندگی ترومپت پیشرفت سریع تری داشته باشند.

 

نکته مهم بعدی تمرین منظم و روزانه است.هنرجویانی که طبق یک برنامه ریزی منظم، هر روز ساعتی را به تمرینات ترومپت اختصاص می دهند قطعا زمان کمتری طول می کشد تا روی ساز خود مسلط بشوند.تمرین خوب و منظم تاثیر مستقیم در پیشرفت هنرجو دارد و در واقع پایه اصلی پیشرفت در  آموزش موسیقی  تمرین مستمر است.

 

آموزش ترومپت

 

و نکته آخر در مورد آموزش ترومپت، انتخاب استاد پروفشنال است.منظور از استاد پروفشنال صرفا  تدریس ترومپت  نیست ، بلکه استاد حرفه ای باید در کنار نحوه آموزش صحیح ، از خصوصیات اخلاقی خوبی نیز برخوردار باشد تا بتواند هنرجو را جذب ساز وموسیقی کند.خصوصا در مورد  آموزش موسیقی کودکان  این نکته بسیار مهم است،چون در غیر این صورت ممکن است باعث دلسردی هنرجو از کلاس موسیقی  بشود.

 

در جمع بندی پایانی باید به این نکته اشاره کنیم که یادگیری هر سازی در سطح عالی، نیاز به تمرین و پشتکار فراوان دارد و نمی توان زمان مشخصی را برای آن تعیین کرد.هنرجویان نیز باید در هنگام آموزش ترومپت این ذهنیت را نداشته باشند و تمرکزشان بیشتر بر یادگیری درست واصولی باشد نه سرعت، تا  استاد ترومپت  بتواند با یک برنامه ریزی هدفمند، تمام مفاهیم مورد نیاز را به آنها آموزش دهد.

 

مقالات مرتبط:

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: ترومپت , آموزش موسیقی , کلاس موسیقی , آموزش موسیقی کودکان , کلاس ترومپت , استاد ترومپت , آموزش ترومپت , تدریس ترومپت

واحد آموزش علمی

نشانی:ضلع جنوب غرب میدان انقلاب

66864242 (021)
66369447 (021)

واحد آموزش موسیقی

نشانی: شریعتی، دوراهی قلهک

22924816 (021)
22924817 (021)

ساعت کاری موسسه

9 صبح تا 19

ارسال ایمیل:

info [at] bahareandishe.com