تدریس خصوصی فیزیک

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

 

مقدمه ای در مورد زبان انگلیسی و مکالمه آن:

 

زبان انگلیسی از جمله درسهای بسیار کاربردی می باشدو علاوه بر اینکه درمدرسه و دانشگاه اهمیت دارد،کاربرد آن در زندگی روزمره نیز بر کسی پوشیده نیست.این درس روشهای مطالعه مخصوص به خودش را دارد و برای موفقیت در یادگیری آن نیازمند دانستن نکات و روشهای مطالعه آن می باشید.

 

در وهله اول به دانش آموزان و دانشجویان عزیز توصیه می شود که تا حد امکان در  کلاس زبان انگلیسی  غیبت نداشته باشند و به دروسی که توسط استاد تدریس می شود توجه کامل داشته باشند و از آنها یادداشت برداری کنند و پس از مراجعه به منزل و مرور دوباره مطالب ، آنها را خلاصه نویسی کنند.این کار کمک می کند تا مطالب درس تکرار شوند و از طرفی همین نوشتن ، موجب تاکید بیشتر و یادگیری بهتر درس زبان انگلیسی می شود.

 

درس زبان انگلیسی دارای گرامر متنوع و لغات فراوان است و در صورتیکه بصورت مستمر مطالعه نشود به راحتی از ذهن می رود،برای جلوگیری از این مشکل بهتر است که مطالب تدریس شده توسط استاد را در همان روز مطالعه کنید تاملکه ذهن شما شود و یا از کلاسهای  تدریس زبان  استفاده کنید.

 

3 بخش مهم در مطالعه درس زبان انگلیسی عبارتند از:

 

1-یادگیری لغات و گرامر زبان انگلیسی

2-توانایی نوشتن و خواندن صحیح جملات و عبارات زبان انگلیسی

3-تسلط بر ترجمه متون زبان انگلیسی

 

برای شرکت در کنکور نیز زبان جز یکی از دروس مهم می باشد.پس از اینکه مطالب داخل کتاب،مثالها و تمرینات را به دقت خواندید و بر مفاهیم تشریحی مسلط شدید می توانید به سراغ تست زنی بروید.برای تست زدن نیز می توانید از کتابهای کمک درسی موجود مانند کتب گاج،قلم چی،مبتکران و سایر کتابها با مشورت اساتید یا دوستانتان استفاده کنید.برای مطالعه درس زبان نیز روزانه به طور متوسط 2 ساعت زمان برای مطالعه و تست زنی خوب است و در کنار آن نیز می توانید از کلاسهای  تدریس خصوصی  استفاده کنید.

 

 

 تدریس زبان انگلیسی

 

در مورد مکالمه زبان نیز روال به همین صورت است.معمولا یادگیری زبان دوم یکی از سخت ترین کارهایی است که از مغز خواسته می شود،اما تسلط بر آن موجب افزایش تمرکز،اعتماد به نفس و گشوده شدن یک دریچه جدید به سوی دنیا می شود و این امر می تواند در آینده شغلی و اجتماعی افراد تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

یادگیری زبان دوم نیز با توجه به موقعیت و هدف شما می تواند زبان انگلیسی،فرانسه،آلمانی و یا هر زبان دیگری باشد،اما با توجه به اینکه زبان انگلیسی در حال حاضر جز پرکاربردترین زبانها می باشد توصیه می کنیم که حتما آن را فرا بگیرید.

 
 

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

راهنمایی،دبیرستان،پیش دانشگاهی

تدریس زبان عمومی و تخصصی دانشگاه

مکالمه زبان بصورت خصوصی-آیلتس،تافل

 

با شهریه مناسب

در  تمام مناطق تهران

با اساتید خانم و آقا

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

٦٦٣٦٩٤٤٧ - ٦٦٨٦٤٢٤٢

 

تدریس خصوصی زبان تدریس زبان یازدهم تدریس زبان دهم تدریس زبان دبیرستان استاد زبان دانشگاه
تدریس خصوصی زبان دانشگاه تدریس زبان دوازدهم تدریس خصوصی زبان دوم دبیرستان تدریس خصوصی زبان اول دبیرستان تدریس زبان دانشگاه
معلم خصوصی زبان معلم خصوصی زبان سوم دبیرستان کلاس زبان اول دبیرستان تدریس خصوصی زبان سوم دبیرستان استاد زبان عمومی دانشگاه
کلاس زبان انگلیسی معلم زبان انگلیسی تدریس زبان انگلیسی  تدریس  زبان سوم دبیرستان استاد زبان تخصصی دانشگاه
معلم زبان دهم معلم خصوصی زبان دوم دبیرستان معلم خصوصی زبان اول دبیرستان کلاس زبان سوم دبیرستان کلاس زبان دوم دبیرستان
 
 
 
 
در موسسه بهار اندیشه کلاس موسیقی نیز برگزار می شود،جهت مشاهده صفحه  آموزش موسیقی کلیک کنید.
 
 
 

10 مورد از مهمترین فواید یادگیری زبان انگلیسی:

 
 
 

1-تسریع در عملکرد مغز

 
 
تحقیقات پژوهشگران حوزه زبان انگلیسی بیانگر این است که یادگیری زبان انگلیسی و به طور کلی زبان دوم یک ورزش و چالش جدی برای مغز محسوب می شود.این ورزش برای مغز موجب قوی تر شدن حافظه و از طرف دیگر موجب افزایش تعداد مسیرهای عصبی به سمت مغز و افزایش ظرفیت حافظه می شود.در نتیجه تمرکز فرد را بیشتر کرده و باعث افزایش هوش و خلاقیت در او می شود.
 
 

2-بهبود روابط اجتماعی 

 
 
از دیگر فواید یادگیری زبان انگلیسی افزایش گستره ارتباطات هر شخص می باشد.چون با دانستن این زبان درهای جدیدی برای شما باز میشوند و می توانید در هنگام سفر به کشورهای دیگر از طریق مکالمه با آنها ،با فرهنگ و روشهای زندگی شان آشنا شوید که این خود موجب بالارفتن تجربه شما در زندگی شخصی تان می شود.
 
 

3-یافتن شغل بهتر

 
 
از آنجایی که تسلط بر زبان انگلیسی در شرکتهای بین المللی جز فاکتورهای مهم است بنابراین با یادگیری این زبان می توانید شرایط شغلی خود را ارتقا دهید و در شرکتهای معتبر و بین المللی مشغول به کار شوید و در نتیجه درآمدتان نیز بالاتر خواهد رفت.
 
 

4-مهاجرت

 
 
یکی از نیازهای ضروری برای مهاجرت تسلط بر زبان انگلیسی و بالا بودن نمره آیلتس یا تافل است.در صورتیکه شما در کلاسهای زبان انگلیسی شرکت کرده باشید و این زبان را به مرور فراگرفته باشید دیگر نیاز نیست در زمان مهاجرت به یکباره با حجم زیاد مطالب برای آزمون آیلتس سر در گم شوید و در نتیجه می توانید نمره بالاتری نیز در این آزمون کسب کنید.
 
 

5-مطالعه متون و مقالات خارجی

 
 
از آنجایی که اخبار وب سایتها،شبکه های خبری خارجی و فیلم های به روز دنیا بیشتر به زبان انگلیسی پخش می شود با دانستن این زبان می توانید بسیازی از مطالب جدید و بروز را فرا بگیرید و مقالات جدید را در اینترنت سرچ کنید.
 
 

6-یادگیری سریع تر زبانهای دیگر

 
 
این یک قانون است.وقتی شما یک زبان خارجی را فرا می گیرید یادگیری زبانهای دیگر برای شما ساده تر می شود و زبانهای بعدی را سریع تر می آموزید.دلیل این امر هم این است که پس از یادگیری یک زبان مغز برای خود الگویی را ترسیم می کند که در آن روند یادگیری مشخص شده است و در نتیجه گرامر،جمله بندی و مکالمه زبان بعدی برای شما آسان تر خواهد بود.
 
 

7-افزایش قدرت ذهنی در بزرگسالان

 
 
یادگیری یک زبان جدید در سنین بالاتر موجب می شود تا مغز درگیر یک فعالیت جدی شود که این فعالیت خصوصا در بزرگسالان موجب از بین رفتن بیماری زوال عقل و فراموشی می شود و همچنین موجب افزایش خود باوری در سنین بالاتر می شود.
 
 

8-راحت بودن زبان انگلیسی نسبت به سایر زبانها

 
 
دایره لغات و سیستم آموزشی زبان انگلیسی نسبت به سایر زبانها ساده تر است و تقریبا در 60% کشورهای دنیا کاربرد دارد.برای همین است که در دنیا امروزه از هر 5 نفر یک نفر به زبان انگلیسی مسلط است و این مسئله همچنان رو به گسترش است که این خود نشان از سادگی و در عین حال اهمیت زبان انگلیسی دارد.
 
 

9-افزایش اعتماد به نفس

 
 
یکی دیگر از فواید یادگیری زبان انگلیسی افزایش تمرکز و اعتماد به نفس چه در کودکان و چه در بزرگسالان است.وقتی که شما بر یک زبان مسلط می شوید و با دیگران ارتباط برقرار می کنید قدرت کلام و مهارت برقراری ارتباط در شما افزایش پیدا می کند و این اعتماد به نفس را پیدا می کنید که در یک جای مورد نیاز و در مقابل دیگران ابراز وجود کنید.
 
 

10-مفید بودن زبان انگلیسی برای کودکان

 
 
آموزش زبان انگلیسی برای کودکان نیز فواید خاص خود را دارد که بسیار است.طبق تحقیقات پژوهشگران، کودکانی که به یادگیری زبان انگلیسی مبادرت می ورزند، پس از رسیدن به سنین بزرگسالی افرادی انعطاف پذیرتر و باهوش تر نسبت به بقیه همسالان خود می شوند و می توانند با سرعت بیشتری جایگاه اجتماعی خود را به دست بیاورند.همچنین ارتباط اجتماعی عمیق تر و دقیق تری با سایر افراد جامعه می توانند برقرار کنند.
 
 
 
نکته مهم دیگر این است که درس زبان نیز مانند کلاسهای  تدریس خصوصی ریاضی ، تدریس خصوصی فیزیک  و  تدریس خصوصی عربی  نیاز به مطالعه کتاب،جزوه استاد و حل تمرین فراوان دارد تا بتوان با آمادگی کامل در امتحانات پایان ترم و کنکور شرکت کرد.
 
 
 
 
 تدریس خصوصی زبان
 
 
 

نکات مهمی در مورد روشهای مطالعه وتست زنی درس زبان انگلیسی:

 

 

1-اولین مرحله برای مطالعه زبان انگلیسی پرداختن به کتاب و جزوه استاد می باشد. معلم زبان انگلیسی  در کلاس گرامر و ترجمه های مربوط به هر درس را برای شما توضیح می دهد.بهتر است در کلاس از این توضیحات نکته برداری کنید تا بعد از مراجعه به منزل آنها را مجددا مرور کنید.پس از تسلط بر لغات جدید و گرامر مربوط به آن درس می توانید تست زنی را آغاز کنید.ضمن اینکه از کتابهای کمک درسی مانند گاج،مبتکران،قلم چی و ...می توانید برای تست زنی استفاده کنید.

 

2-در هنگام تست زنی زمان را مد نظر قرار دهید و سعی کنید تستها را در حداقل زمان ممکن انجام دهید.این کار نیاز به تمرین دارد و پس از چند جلسه تست زنی سرعت عملتان افزایش پیدا می کند.راهکار دیگری که توصیه می شود این است که در منزل برای مجموع تستها وقت کمتری را نسبت به آزمون کنکور در نظر بگیرید تا در جلسه کنکور با کمبود وقت مواجه نشوید.

 

3-در جلسه کنکور از سوالات مشکل گذر کنید تا وقتتان هنگام حل تستها گرفته نشود، از طرفی روحیه و اعتماد به نفستان نیز حفظ می شود.سپس در پایان تستهای زبان انگلیسی، با مراجعه مجدد به سوالات باقیمانده می توانید روی آنها تمرکز کنید  و آنها را حل کنید،مطمئن باشید این روش بازدهی بهتری برایتان خواهد داشت.

 

4-از آنجا که مطالب زبان انگلیسی با یکدیگر مرتبط هستند بنابراین زبان مقطع راهنمایی وپایه را به دقت یادبگیرید تا در سالهای بعد که وارد مقطع دبیرستان می شوید پایه درسی تان قوی تر باشد. با این کار برای مطالعه زبان دهم،زبان یازدهم و زبان دوازدهم مشکلات کمتری خواهید داشت. در واقع زبان مقطع دبیرستان که منبع اصلی سوالات کنکور است را بهتر فرا خواهید گرفت.

 

5-درست است که یادگیری و مطالعه زبان انگلیسی نیاز به گذاشتن وقت و انرژی دارد اما بی توجهی به آن نیز ممکن است در رتبه کنکور شما تاثیر منفی داشته باشد.بنابراین با توجه به مهم بودن این درس در منابع کنکور آن را جدی بگیرید،حتی کسب درصد 40 یا 50 نیز می تواند اثر مثبتی در تراز کنکور شما داشته باشد.

 

تدریس خصوصی زبان

 

 

6-با توجه به اینکه مطالب درس زبان انگلیسی فرار است بایستی پس از یک دور خواندن آن گهگاه آن را مجددا مرور کنید تا تستهای قبلی از ذهنتان نرود.برای این کار می توانید پس از هر بار مطالعه زیر نکات مهم و تستی را خط بکشید تا در هنگام رجوع دوباره به تستها وقتتان هدر نرود.

 

7-اگر سرعت تست زدنتان پایین است جای نگرانی نیست.سرعت و مهارت در تست زدن فقط با تمرین زیاد و تسلط کامل بر تمام منابع درسی  و راهنماییهای  استاد زبان  به مرور زمان افزایش پیدا می کند.پیشنهاد ما این است که پس از مطالعه هر قسمت از درس تستهای آن را نیز در همان روز بزنید تا در ذهنتان ماندگار شود.

 

8-در جلسه کنکور استرس را از خودتان دور کنید و بر خودتان مسلط باشید.صورت سوالها را به دقت بخوانید و عجله نکنید تا با تمرکز بهتر بتوانید پاسخ صحیح را پیدا کنید.اگر تستی را مطمئن نیستید جواب ندهید این کار بهتر از این است که جواب غلط بدهید.

 

9-ممکن است در کنکور با سوالاتی مواجه شوید که برایتان کاملا جدید باشد و یا آن مبحث را مطالعه نکرده باشید.خونسردی خود را حفظ کنید و به سراغ سوال بعدی بروید.چون هدف در کنکور 100% زدن نیست بلکه افزایش تعداد پاسخهای صحیح است.

 

10- سعی کنید در کلاسهای زبان انگلیسی غیبت نداشته باشید، اما اگر در جلساتی حضور نداشتید می توانید به کمک تدریس خصوصی زبان انگلیسی  مشکلتان را حل کنید تا مطالب روی هم انباشته نشوند.مرور درس ها به کمک یک معلم زبان خوب می تواند اشکالات شما را در این درس برطرف کرده و همچنین تسلط شما را روی مباحث افزایش دهد.برخی شاگردان نیز با استفاده از اوقات فراغت تابستان به کلاسهای مکالمه زبان انگلیسی می روند که این نیز یک روش عالی برای افزایش توانایی مکالمه زبان و تسلط بر لغات و گرامر می باشد.

 
تدریس خصوصی زبان انگلیسی راهنمایی،آموزش زبان انگلیسی،تدریس زبان هفتم،تدریس خصوصی زبان انگلیسی هشتم،معلم خصوصی زبان انگلیسی نهم،تدریس زبان انگلیسی دهم،معلم زبان یازدهم،کلاس زبان انگلیسی دوازدهم،تدریس زبان انگلیسی دبیرستان،تدریس خصوصی زبان انگلیسی پیش دانشگاهی و کنکور و همچنین تدریس زبان انگلیسی عمومی وتخصصی دانشگاه برای کلیه رشته ها در موسسه بهار اندیشه با کادری مجرب از اساتید حرفه ای خانم و آقا در تمام مناطق تهران انجام می شود.ضمن اینکه مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان و بزرگسالان  نیز از سطح مبتدی تا پیشرفته،آیلتس و تافل نیز جزء برنامه های موسسه بهار اندیشه می باشد.
 
 
 
 
 

 

 

تدریس عربی

 

 عربی از جمله درسهایی است که شاید یادگیری آن مورد علاقه خیلی از دانش آموزان نباشد، ولی به هر حال یکی از منابع درسی برای امتحانات نهایی و کنکور است.یادگیری درس عربی نیاز به تکنیکها و روشهای خاصی دارد تا بتوانید در امتحانات پایان ترم و کنکور نتیجه خوبی را کسب کنید.

 

اولین نکته برای یادگیری درس عربی توجه به مطالب پایه است.یعنی از همان اولین کتاب عربی باید شروع کرده و با مطالعه مطالب پایه ،به عربی سال های  آخر رسید.چون قواعد و نکات به هم ربط دارند و  در صورتیکه مطالب ساده مانند ضمایر،افعال،صرف افعال و غیره را خوب فرا نگیرید قطعا در سالهای بالاتر به مشکل بر می خورید.

 

نکته بعدی توجه به مباحث تدریس شده در کلاس عربی توسط معلم می باشد.بنابراین الزاما باید در تمام کلاسها حضور داشته باشید و غیبتهایتان را به حداقل برسانید تا از کلاس عقب نیفتید چون ممکن است معلم مطالبی را در کلاس بیان کند که در کتاب یا جزوه موجود نباشد.

 

با این دو روش ساده شما نیمی از راه را رفته اید.مرحله بعدی مطالعه و تسلط بر کتاب و سپس مراجعه به کتب کمک درسی مانند گاج،مبتکران،قلم چی و غیره می باشد تا بتوانید سطح درسی خود را فراتر از کتاب ببرید،به این طریق در امتحانات نهایی و کنکور نتیجه بهتری را کسب خواهید کرد.

 

 

به طور کلی 4 مبحث مهم و اساسی در درس زبان عربی عبارتند از:

 

1-یادگیری لغات و ترجمه آنها

1-تسلط بر قواعد زبان عربی مربوط به سالهای مختلف

3-توانایی صحیح خواندن عبارتهای عربی

4-تسلط بر ترجمه متون زبان عربی

 

اگر این چهار مورد را به خوبی انجام دهید بسیاری از مطالب را فرا خواهید گرفت.پس از اینکه مطالب تشریحی و قواعد مربوط به هر قسمت را خوب یادگرفتید می توانید تست زدن را شروع کنید.زمان متوسط برای مطالعه درس زبان عربی برای آمادگی کنکور روزانه حداقل 2 ساعت می باشد.

 
 

تدریس خصوصی عربی

راهنمایی،دبیرستان،پیش دانشگاهی،کنکور

عربی دانشگاهی برای پیام نوروکلیه رشته ها

مکالمه زبان عربی بصورت خصوصی

 

با شهریه مناسب

در  تمام مناطق تهران

با مدرسین خانم و آقا

جهت مشاوره رایگان با موسسه بهار اندیشه تماس بگیرید

٦٦٣٦٩٤٤٧ - ٦٦٨٦٤٢٤٢

 
تدریس خصوصی عربی تدریس عربی یازدهم تدریس عربی دهم تدریس عربی دبیرستان عربی دانشگاه
تدریس خصوصی عربی دانشگاهی تدریس عربی دوازدهم تدریس خصوصی عربی دوم دبیرستان تدریس خصوصی عربی اول دبیرستان تدریس عربی دانشگاه
معلم خصوصی عربی معلم خصوصی عربی سوم دبیرستان کلاس عربی اول دبیرستان تدریس خصوصی عربی سوم دبیرستان استاد عربی دانشگاه
معلم عربی دوازدهم معلم عربی تدریس عربی  تدریس  عربی سوم دبیرستان معلم عربی یازدهم
معلم عربی  دهم معلم خصوصی عربی دوم دبیرستان معلم خصوصی عربی اول دبیرستان کلاس عربی سوم دبیرستان کلاس عربی دوم دبیرستان

 

 

تدریس زبان عربی

 

15 نکته ساده و درعین حال پراهمیت برای مطالعه وتست زنی عربی:

 

1-کتاب سالهای مختلف درس عربی همه به یک اندازه اهمیت دارند،بنابراین این کتابها را به دقت بخوانید و تمرینها و مثالهای موجود در کتاب را حل کنید،بسیاری از سوالات کنکور از همین مطالب داخل کتاب استخراج می شود.

 

2-همانطور که قبلا نیز اشاره شد شاید برای بسیاری از دانش آموزان عربی درس کسل کننده یا بی فایده ای باشد اما با توجه به اینکه در کنکور دارای ضریب است ،کسب درصد بالا و یا حتی متوسط در این درس می تواند تراز و رتبه شما را در کنکور بالا ببرد.

 

3-در وهله اول جهت شروع تست زنی جزوه استادتان را مطالعه کنید و قواعد را بصورت کامل فرا بگیرید.معمولا  معلم عربی  در کلاس قواعد هر قسمت را برای دانش آموزان توضیح می دهد و از آنها نمونه سوال حل می کند.یادگیری این قواعد می تواند پاسخ بسیاری از تستها را برای شما روشن کند.

 

4-زمان یکی از فاکتورهای اصلی برای حل تست می باشد.در کنکور برای 25 تست زبان عربی حدود 20 دقیقه زمان در نظر گرفته می شود.شما می توانید برای افزایش سرعت عملتان در منزل برای خود 15 دقیقه زمان در نظر بگیرید تا بتوانید سرعت تست زدنتان را بالا ببرید.افزایش سرعت تست زنی فقط با تمرین و تکرار می باشد.

 

5-در جلسه کنکور اگر تستی برایتان نا آشنا بود وقتتان را تلف نکنید و به سراغ تستهای بعدی بروید.پس از اینکه همه تستها را حل کردید می توانید در صورت داشتن زمان اضافه مجددا به مرور و بررسی تستهای حل شده و حل نشده بپردازید.

 

6-یکی دیگر از نکات مهم در درس زبان عربی ترکیبی بودن تستها است که برای حل آنها نیازمند تسلط بر کتب سالهای مختلف می باشید.بنابراین کتاب همه سالها را به دقت بخوانید و حتی مطالب خوانده شده را نیز هر چند وقت یکبار مجددا مرور کنید تا از ذهنتان نرود.

 

7-برای اینکه در تست زنی درس زبان عربی موفق شوید پیشنهاد می شود که بلافاصله پس از مطالعه هر قسمت تستهای مربوطه اش را نیز انجام دهید تا بهتر در ذهنتان جا بیفتد.کسب مهارت در تست زنی با تمرین و پشتکار فراوان به دست می آید و جای هیچگونه نگرانی نیست.

 

مطالعه عربی

 

8-به درس عربی به اندازه یک درس اختصاصی بها بدهید و آن را مانند دروس اختصاصی و کلاس  تدریس خصوصی ریاضی  و  تدریس خصوصی فیزیک  بخوانید.یعنی یادگیری آن نیاز به مرور و حل تمرین فراوان دارد،بنابراین سعی کنید هر روز ساعتی را برای مطالعه این درس اختصاص دهید.

 

9-شاید برایتان عجیب باشد اما ترجمه و قواعد درس زبان عربی با یکدیگر مرتبط هستند.یعنی برای حل تستهای مربوط به ترجمه باید قواعد و زمان افعال را خوب یاد گرفته باشید و همچنین برای حل تستهای قواعد باید ابتدا بتوانید متن را درست ترجمه کنید و این خودش یک تکنیک مهم برای حل تستهای عربی می باشد.

 

10-در زمان کنکور عجله نکنید و صورت سوالها را به دقت بخوانید.گاهی اوقات در مرتبه دوم متوجه نکته سوال می شوید و این مطلب به شما در درست حل کردن تستهای مختلف کمک می کند.

 

11-ممکن است در کنکور به سوالی برخورد کنید که برایتان جدید است و یا قبلا این مطلب را نخوانده اید ، سعی کنید خونسردی خود را حفظ کرده و با اعتماد به نفس بالا به بررسی آن بپردازید.در صورتیکه برایتان سخت است وقتتان را هدر ندهید و بلافاصله به سراغ سوال بعدی بروید.

 

12-نکته دیگری که دانش آموزان باید در نظر داشته باشند توجه به باطن سوالات است.گاهی اوقات ظاهر سوال بسیار سخت و پیچیده به نظر می رسد اما دارای یک نکته انحرافی است و با یک نگاه دقیق و موشکافانه متوجه می شوید که حل تست بسیار ساده تر از آن چیزی بوده که شما فکر می کرده اید.

 

13-قرار بر این نیست که شما در کنکور عربی را 100% بزنید،بلکه هدف بالابردن تعداد پاسخهای صحیح است.بنابراین قبل از آزمون برای خود برنامه ای داشته باشید، به این صورت که کدامیک از مباحث را کنار می گذارید و به کدامیک پاسخ می دهید.این کار به شما کمک می کند تا زمان خود را مدیریت کرده و بتوانیدتعداد پاسخهای صحیح تان را بیشتر کنید.

 

14-تعداد سوالات عربی در کنکور محدود است و این مسئله باعث شده تا طراحان ، سوالات ترکیبی را در کنکور مد نظر قرار دهند و قواعد و نکات مختلف را در یک سوال بگنجانند تا بتوانند معلومات شاگردان را بهتر بررسی کنند.پاسخ به این تستها فقط با تسلط بر تمام مطالب و کتابها امکان پذیر است. 

 
15-یکی از روشهای تسلط بر درس زبان عربی استفاده از کلاسهای  تدریس عربی  است.از آنجا که مطالب درس زبان عربی به یکدیگر ربط دارد بنابراین توصیه می شود که در هر قسمت از درس و یا کتاب هر سال که مشکل داشتید، درهمان مقطع اشکالات خود را برطرف کنید تا در امتحانات نهایی و کنکور موفق تر عمل کنید.ضمنا می توانید از اوقات فراغت تابستان برای یادگیری عربی سال بعد و یا مرور مجدد عربی سال قبل استفاده کنید.
 
 
 
تدریس خصوصی عربی
 
 

در موسسه بهار اندیشه کلاس موسیقی نیز برگزار می شود،جهت مشاهده صفحه  آموزش موسیقی کلیک کنید.
 

دلایل بی علاقگی و افت دانش آموزان در درس زبان عربی:

بسیاری از دانش آموزان با درس عربی رابطه خوبی ندارند و با وجود مطالعه این درس نتیجه خوبی در امتحانات و کنکور کسب نمی کنند.این عدم پیشرفت ممکن است به روش مطالعه آنها بستگی داشته باشد و یا ریشه در بی علاقگی آنها به درس عربی داشته باشد.

 

دلایل این  امر را به صورت خلاصه در مطلب زیر آورده ایم:

 

1-اولین عامل که در واقع بیشتر به مسئولین و نویسندگان کتاب عربی ارتباط دارد تا به دانش آموزان،جذاب نبودن کتاب عربی برای دانش آموزان است.سراسر کتاب عربی پر است از آیات فرآن،احادیث و متون عربی، در حالیکه باید در کنار اینها مطالبی که برای شاگردان جذابیت داشته باشد نیز اضافه شود(با توجه به سن آنها) مانند مطالب ورزشی،لطیفه ها و حکایات جالب .به این صورت می توان با کمک این مطالب ایجاد جذابیت کرده و در لابلای آنها مباحث درسی را نیز آموزش داد.

 

2-در انتخاب دبیران درس عربی باید دقت ویژه ای به عمل آید تا علاوه بر فاکتورهای اصلی مانندتخصص و اطلاعات علمی ، از لحاظ اخلاقی،سن و سال و ظاهری نیز بتوانند ارتباط خوبی با شاگردان برقرار کنند.خصوصا در عربی سالهای اول که پایه است و باعث می شود تا شاگردان بتوانند با سطح درسی قوی وارد مراحل بالاتر شوند.

 

3- نکته بعدی در مورد زبان عربی تبلیغات نادرست است که ناخودآگاه بر روی خانواده ها تاثیر منفی می گذارد.معمولا اولیای دانش آموزان بیشتر فرزندان خود را به کلاس تدریس خصوصی زبان انگلیسی می فرستند که ایده بسیار خوبی است اما باید توجه داشته باشند که به هر حال درس عربی هم جز دروس راهنمایی و دبیرستان است و در کنکور نیز به عنوان یکی از دروس تعیین کننده می باشد و خوب است که در کنار آموزش زبان انگلیسی به کلاس عربی هم بروند تا پایه خود را در این درس قوی کنند.

 

4-مطلب دیگر نوع برخورد دبیران مدارس مختلف با دانش آموزان است.در برخی از مدارس برای بالابردن سطح مدرسه به برخی از دانش آموزان ارفاق می کنند و برای درس عربی به آنها نمرات بالایی می دهند در حالیکه واقعا دانش آموز در آن سطح نیست و این یک ظلم به دانش آموزان است.چون آنها با پایه ضعیف بالا می روند و در مقاطع بعدی به مشکل بر می خورند.

 
5-همانطور که دانستن مکالمه به زبان انگلیسی مهم است یادگیری مکالمات روزمره به زبان عربی نیز می تواند کاربردهای زیادی در کشورهای مختلف داشته باشد.بنابراین می توان در کنار قواعد و متون درس عربی ، ساعتی را برای مکالمه زبان عربی نیز برای دانش آموزان در نظر گرفت تا جذابیت این درس برای آنها افزایش پیدا کند.

 
6-مطالب گنجانده شده در کتاب عربی بسیاز زیاد و سنگین است. علاوه بر مطالب اصلی در این کتاب تصاویر نامربوط،بی کیفیت و تکراری، قواعد و تمرینات فراوانی وجود دارد که کار را برای شاگردان مشکل می کند.بهتر است که این حجم مطالب در سالهای مختلف تقسیم شود تا شاگردان با روحیه بهتری بتوانند به مطالعه این درس بپردازند.
 
 
7-مطلب دیگر ،عدم تناسب کتاب عربی با سن دانش آموزان است.بهتر است در کنار مباحث درسی عربی، مقالات به روز،مطالب علمی،ورزشی و هنری نیز گنجانده شود تا شاگردان با علاقه بیشتری به مطالعه این کتاب بپردازند.همچنین برای جذاب تر شدن کتاب از رنگهای شاد،گرافیک و صفحه بندی های زیبا استفاده شود تا دانش آموزان را به مطالعه این درس ترغیب کند.
 
 
8-مسئله دیگر برگزاری کلاس عربی در ساعات اول روز می باشد.یعنی بهتر است مانند دروس ریاضی و فیزیک ،کلاس عربی نیز در ساعات اول تدریس باشد تا هم  استاد عربی  و هم دانش آموزان از لحاظ ذهنی آماده تر باشند.در نتیجه  استاد عربی می تواند مطالب درس را بهتر انتقال دهد و همچنین دانش آموزان نیز بخاطر عدم خستگی و سر حال تر بودن درس را بهتر یاد می گیرند.
 
 
9-نکته دیگر آن است که برای تدریس عربی از دبیرانی  استفاده شود که خود آنها به این درس علاقه داشته باشند تا بتوانند با انرژی مضاعف این درس را برای دانش آموزان تدریس کنند،در نتیجه این انرژی به دانش آموزان نیز منتقل خواهد شد.
 
 
10-آخرین نکته ای که در مورد درس زبان عربی باید گفته شود اهمیت یادگیری دروس و نه حفظ کردن مطالب است.برخی از دبیران با روشها و تکنیکهای خاص خود سعی می کنند که مطالب را به صورت عمیق و مفهومی به دانش آموزان یاد بدهند،در نتیجه این گونه شاگردان در آزمون نهایی و یا کنکور با تغییر پیدا کردن صورت سوال نیز ، به راحتی از پس آن بر می آیند و می توانند پاسخگو باشند که این روش بسیار درست و مناسب است.


 
 
آموزش عربی
 
 
 
حال که با دلایل عدم علاقه دانش آموزان به درس عربی آشنا شدیم در اینجا روشهایی را ارائه می دهیم تا بتوان این بی انگیزگی و عدم پیشرفت دانش آموزان و دانشجویان را در امتحانات نهایی و کنکور برطرف کنیم.راهکارها مختلف هستند برخی از آنها به مدرسین،برخی به دانش آموزان و بعضی دیگر نیز به والدین ارتباط دارد.
 
به عنوان مثال مدرسین با جدی و منظم برگزار کردن کلاس ها، دانش آموزان با علاقه و تمرین و پشتکار و والدین نیز با حمایتهای خود از جمله توجه به نمرات و استفاده از کلاسهای  تدریس خصوصی  می توانند باعث پیشرفت دانش آموزان در درس عربی بشوند.
 
 

روشهای تشویق و ایجاد انگیزه در دانش آموزان برای یادگیری درس عربی:

 

1-مدرسین عربی باید سعی کنند در هر جلسه یک آزمون چند دقیقه ای از مطالب تدریس شده جلسه قبل از دانش آموزان بگیرند، این کار باعث می شود تا دانش آموز در هر جلسه مطالب درس قبلی را مطالعه کرده و با آمادگی بیشتری در کلاس شرکت کند.
 
 
2-تا حد ممکن برای  تدریس خصوصی عربی  از دبیران با تجربه و تخصصی این درس استفاده شود.دبیرانی که با روشهای جدید تدریس آشنا باشند و بتوانند در شاگردان ایجاد انگیزه کنند.کلاس را جدی بگیرند و هر جلسه برای جلسه بعد به شاگردان تمرین و تکلیف بدهند،حضور و غیاب کنند و راهکارهای دیگری که موجب شود تا دانش آموزان نیز به این درس بها دهند.
 
3-مسئولین مدرسه نیز برای آموزش درس عربی می توانند نقش مهمی را ایفا کنند.از جمله اینکه لوازم کمک آموزشی مانند کتاب،دی وی دی،مقالات ومنابع مختلف را در اختیار دبیران عربی و دانش آموزان قرار بدهند تا شاگردان نیز پی به اهمیت این درس ببرند.
 
 
4-کار دیگری نیز که بر عهده مسئولین است ایجاد جو رقابتی بین دبیران مدارس است.به این صورت که با شناسایی دبیران موفق عربی و تشویق و تقدیر آنها بتوانند سایر دبیران را به بالابردن سطح علمی خود ترغیب کنند.
 
 
5-دبیران عربی می توانند برای به روز بودن از روزنامه،کتابها و مجلات خارجی نیز استفاده کنند و با آوردن آن به کلاس و مطرح کردن مطالب مختلف ورزشی،سیاست،هنری و فرهنگی، بتوانند با شاگردان به بحث و تبادل نظر در مورد آنها بپردازند.این کار به جذاب تر شدن کلاس کمک شایانی می کند.
 
 
آموزش خصوصی عربی
 
 
6-یکی دیگر از کارهای روانشناسی برای تدریس عربی ، آسان جلوه دادن این درس برای دانش آموزان است.برای این کار در هنگام تدریس باید معلم عربی از مطالب ساده شروع کرده و به تدریج و پایه به پایه مطالب سخت را بیان کند.از طرفی می تواند از روشهای تشویقی مانند پروژه،تحقیق و...نیز برای بالابردن سطح نمرات دانش آموزان استفاده کند تا بتواند یک جو رقابتی سالم بین آنها ایجاد کند.
 
 
7-روش دیگری که برای بالابردن سطح درس عربی در دانش آموزان تاثیر گذار است تشکیل گروههای آموزشی است.به این صورت که شاگردان سطح بالای کلاس انتخاب شوند و با تشکیل یک گروه بتوانند اشکالات شاگردان سطح پایینتر را برطرف کنند و برای دانش آموزان سطح بالا جایزه ای را به عنوان تشویق در نظر بگیرند.چون وقتی مطالب از زبان یک همکلاسی بیان می شود یادگیری آن برای شاگردان راحت تر خواهد بود.این گروه می تواند بین دبیران مختلف عربی نیز تشکیل شود تا دبیران باتجربه تر و مسلط تر بتوانند اطلاعات و دانش خود را با بقیه به اشتراک بگذارند.
 
8-مسئولین مدرسه و دبیران باید با خانواده ها در تعامل بوده و گزارش کاری به خانواده ها ارائه دهند.به عنوان مثال مدیر مدرسه یا دبیر عربی می تواند در پایان هر ترم فرم نظرسنجی بین دانش آموزان پخش کرد تا آنها بدون ذکر نام خود ، نظرشان را در مورد کارکرد معلم عربی بیان کنند.از طرفی مسئولین مدرسه هم باید نتایج امتحانات و نمرات عربی شاگردان را به اطلاع والدین برسانند تا شاگردان احساس وظیفه بیشتری داشته باشند.
 
 
9-یکی دیگر از روشهای مفید برای ایجاد جو رقابتی بین دانش آموزان ، برگزاری مسابقات داخلی و آزمون بین شاگردان مدرسه است.با این کار شاگردان قوی و ضعیف شناسایی می شوند و سپس می توان با در نظر گرفتن مشوقهایی برای شاگردان قوی و راهکارهایی برای شاگردان ضعیف به بالابردن سطح درسی شاگردان کلاس عربی کمک کرد.
 
 
10-روش آخر برای جذاب تر کردن کلاس عربی استفاده از آثار دانشمندان معروف عرب زبان،سروده ها،ترانه ها و سایر آثار هنری آنها می باشد.مثلا کتابهای جبران خلیل جبران،احمد شوقی،خلیل بن احمد فراهیدی،یونس بن حبیب و سایر دانشمندان عرب دارای نکات زیبا و آموزنده ای است که مطرح کردن آنها در کلاس باعث افزایش بارعلمی کلاس عربی می شود.


 

 

تدریس فیزیک

 

کلیاتی در مورد تدریس فیزیک:

 

تدریس فیزیک و به طور کلی روشهای یادگیری این درس با دروس دیگر کمی تفاوت دارد و برای آموزش آن نیاز است که از تجربه یک استاد موفق استفاده کنید تا تسلط کامل بر آن به وجود آید.

 

مسئله مهمی که در  تدریس خصوصی فیزیک  مطرح است این است که دانش آموزان پس از دوره راهنمایی و ورود به دبیرستان، به یکباره با درس جدیدی بنام فیزیک آشنا می شوند و با توجه به جدید و از طرفی گنگ بودن آن برای دانش آموزان، ممکن است آنها را دچار مشکل کند.چون آنها هنوز روشهای خواندن ،یادگیری و یا حل تمرین آن را بلد نیستند و این مسئله ممکن است منجر به کسب نتایج ضعیف در این درس شود.

 

با توجه به این که منابع و کتابهای فراوانی برای مطالعه فیزیک وجود دارد ممکن است دانش آموزان و دانش جویان در مواجهه با آن کمی سر در گم شوند.ما در این بخش تکنیکها و روشهایی را به شما آموزش می دهیم تا بتوانیم علاقه شما را به فیزیک افزایش داده و همچنین یادگیری آن را برای شما ساده تر کنیم.

 

در موسسه بهار اندیشه تدریس موسیقی نیز انجام می شود.جهت مشاهده صفحه ی آموزش موسیقی کلیک کنید.


 

فیزیک

 

تدریس خصوصی فیزیک از ابتدایی تا دکتری

با شهریه مناسب

در کلیه مناطق تهران وکرج

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید ٦٦٣٦٩٤٤٧ - ٦٦٨٦٤٢٤٢

با بیش از ۴۰۰ مدرس با تجربه خانم و آقا

 

تدریس خصوصی فیزیک تدریس فیزیک یازدهم تدریس فیزیک دهم تدریس فیزیک دبیرستان فیزیک دانشگاه
تدریس خصوصی فیزیک دانشگاهی تدریس فیزیک دوازدهم تدریس خصوصی فیزیک دوم دبیرستان تدریس خصوصی فیزیک اول دبیرستان تدریس فیزیک هالیدی
معلم خصوصی فیزیک معلم خصوصی فیزیک سوم دبیرستان کلاس فیزیک اول دبیرستان تدریس خصوصی فیزیک سوم دبیرستان استاد فیزیک ۱ دانشگاه
کلاس فیزیک معلم فیزیک تدریس فیزیک  تدریس  فیزیک سوم دبیرستان استاد فیزیک  ۲ دانشگاه
معلم فیزیک  دهم معلم خصوصی فیزیک دوم دبیرستان معلم خصوصی فیزیک اول دبیرستان کلاس فیزیک سوم دبیرستان کلاس فیزیک دوم دبیرستان

 

10 نکته مهم جهت مطالعه درس فیزیک برای دانش آموزان و دانشجویان :

 
1-اولین نکته مهم در یادگیری درس فیزیک حل تمرین است.یعنی دانش آموزان و دانشجویان پس از یادگیری هر فصل ،تمرینهای مربوط به آن را از کتاب درسی و کتابهای کمک درسی حل کنند تا کاملا بر مبحث مربوطه مسلط شوند.
 
2-یکی دیگر از نکات مهم در کلاس فیزیک داشتن جزوه است.ترجیحا این جزوه باید دست نویس خودتان باشد و به زبان خودتان نوشته شده باشد تا در صورت نیاز با مراجعه به آن بتوانید مجددا مطالب درسی و تمرینها را مرور کنید.
 
3-هنگامی که معلم در حال تدریس است دقیقا به مطالب گوش دهید و هر قسمتی را که خوب یاد نگرفتید سعی کنید به کمک دوستان و یا کلاس  تدریس خصوصی مشکلتان را برطرف کنید،چون مباحث فیزیک با یکدیگر مرتبط هستند و عدم یادگیری هرفصل ممکن است در فصلهای دیگر شما را دچار مشکل کند.
 
4-اگر تصمیم داشتید که برای قوی تر شدن پایه فیزیک تان از دبیر خصوصی استفاده کنید در انتخاب معلم وسواس به خرج دهید،چون یک  معلم فیزیک  خوب می تواند علاقه شما را به این درس دو چندان کند.
 
5-شرکت در آزمونهای درسی فیزیک می تواند محک خوبی برای یادگیری و تست زنی شما باشد.می توانید با ثبت نام در آزمونهای هماهنگ فیزیک سطح درسی خود را بالاتر برده و همچنین با سبک سوالات تستی بیشتر آشنا شوید و در کنکور بتوانید با اعتماد به نفس بالاتری شرکت کنید.
 
6-بعد از هر جلسه کلاس بلافاصله مطالب تدریس شده توسط  استاد فیزیک  را مجددا مرور کنید،چون باعث می شود که در ذهن شما بهتر نقش بسته و یادگیری شما را دو چندان می کند.
 
7-در حل هر مسئله فیزیک باید مراحل زیر را دنبال کنید:
 
تشخیص سوال-تحلیل و تجزیه سوال-پیدا کردن بهترین و کوتاه ترین راه حل-حل مسئله-بررسی درستی جواب
 
8-فیزیک را با انرژی مثبت،اعتماد به نفس و با انگیزه بالا مطالعه کنید.همه اینها در یادگیری شما تاثیرات بهتری خواهد داشت.از طرفی همیشه به دنبال کشف روشهای تازه برای حل مسائل باشید و نیاز نیست که حتما همان روشی که معلم پیشنهاد می کند را انجام دهید، بلکه می توانید از خلاقیت خود برای حل مسائل فیزیک بهره ببرید.
 
9-والدین  در یادگیری و علاقمند شدن دانش آموزان به این درس نقش انکار ناپذیری دارند.آنها می توانند کاربردهای فیزیک در زندگی را برای فرزندان خود شرح داده و با مهیا کردن امکانات و لوازم مختلف، باعث علاقمندی هر چه بیشتر دانش آموزان و دانشجویان به این درس شوند.
 
10-از آنجایی که مطالب فیزیک با یکدیگر مرتبط هستند باید فیزیک پایه را بصورت کامل فرا بگیرید ،چون فیزیک پایه سال اول دبیرستان پیش نیاز سالهای بعد است.در این صورت در مقاطع بالاتر ، فیزیک را سریع تر و راحت تر یاد می گیرید. همچنین می توانید به کمک معلم خصوصی فیزیک اشکالات احتمالی خود را برطرف کنید . 
 
 
 
 کلاس تدریس خصوصی فیزیک
 
 
 

آیا همه دانش آموزان  نیاز به کلاس تدریس خصوصی فیزیک دارند؟

 
 
پاسخ این سوال خیر است.همه دانش آموزان و یا دانشجویان نیاز به کلاس  تدریس فیزیک  ندارند اما اگر نیاز باشد این روش بسیار سودمند و اثر گذار خواهد بود.در زیر روشهایی را برای تشخیص نیاز به کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک برای شما بازگو میکنیم:
 
 
1-کاهش سطح نمرات درس فیزیک در مدرسه
2-توصیه مدرس و یا استاد فیزیک مربوطه
3-بی انگیزگی و عدم علاقه دانش آموز به شرکت در کلاس فیزیک
4-ترس از مدرس مربوطه
5-نداشتن تمرکز در کلاسهای گروهی مدرسه
6-تشکیل نشدن کلاسها به دلیل غیبت معلم فیزیک
7-اختلال در یادگیری دانش آموز به دلایل روانشناسی
8-قوی نبودن تدریس معلم در مدرسه و در نتیجه عدم یادگیری
9-آشنا نبودن با روش مطالعه بهینه درس فیزیک
10-غیبت شاگرد در کلاسها به دلیل بیماری،مسافرت و...
 
 
تدریس فیزیک دانشگاه
 
 
 

نکات مهم جهت مطالعه و حل مسائل فیزیک در کنکور:

 
 
1-مهمترین مرجع جهت مطالعه درس فیزیک کتابهای درسی است.بنابراین دانش آموزان باید ابتدا کتابهای درسی خود را شامل فیزیک دهم،فیزیک یازدهم و فیزیک دوازدهم را به دقت مطالعه و پس از آن به سراغ کتابهای کمک درسی و حل تست بروند.
 
2-در جلسه کنکور سوالها را به دقت و چند مرتبه بخوانید تا به نکته سوال و همچنین ساده ترین روش برای حل آن دست پیدا کنید.
 
3-پس از خواندن صورت مسئله باید فرمول متناسب با آن را پیدا کنید.بنابراین فرمولهای فیزیک و کاربرد آنها در حل مسائل مختلف را خوب فرا بگیرید تا در جلسات کنکور وقت کمتری از شما گرفته شود.برای این کار می توانید در یک برگه همه فرمولها و کاربرد آنها را به صورت خلاصه برای خودتان یادداشت کنید.
 
4-فیزیک را به صورت عمیق و مفهومی یاد بگیرید و از حفظ کردن آن پرهیز کنید،چون معمولا سوالات امتحان یا کنکور برای کسانی راحت تر است که مفهوم واقعی فیزیک و مسائل آن را درک کرده باشند.
 
5-در هنگام تدریس فیزیک درمدرسه سعی کنید همانجا مطالب را خوب یادبگیرید و در صورت نیاز اشکالاتتان را از استاد بپرسید تا پس از مراجعه به منزل و مرور مجدد مطالب به مشکلی برنخورید.
 
6-در هنگام حل تستهای فیزیک اگر نکته ای به نظرتان می رسد آن را کنار همان تست یادداشت کنید.
 
7-فیزیک مبتنی بر تجسم و رسم شکل است.این کار به شما کمک می کند تا مسائل برایتان شفاف تر شود و در نتیجه حل آن نیز برایتان آسان تر خواهد بود.
 
8-در هنگام حل تستها به نکات ساده ای همچون تبدیل واحد،علامت مثبت و منفی و ریزه کاری های دیگر دقت کنید تا جواب نهایی شما درست باشد.
 
9-اگر برایتان مقدور است هر مبحث را قبل از تدریس استاد فیزیک، یکبار در منزل مرور کنید،به این صورت ذهن شما آماده تر می شود و در نتیجه یادگیری شما هنگام تدریس استاد افزایش پیدا می کند.
 
10-به پیش فرضهای داده شده در مسئله توجه کنید و بر اساس آنها به حل تست بپردازید نه بر اساس معلومات فکری تان.
 
11-اگر سرعت تست زنی شما پایین است نگران نباشد.این مشکل  به مرور زمان و با حل تستهای بیشتر برطرف می شود.راه دیگر نیز این است که در منزل برای حل تستها وقت کمتری را به خود اختصاص دهید تا در آزمونها با توجه به استرس و جو کنکور نتیجه بهتری عایدتان شود.
 
12-در هنگام حل تستها گاهی به عقب برگشته و راه حلتان را مجددا بررسی کنید،چون ممکن است یک اشتباه کوچک منجر به جواب غلط شود.البته در این کار وسواس به خرج ندهید.
 
13-از حل سوالات و تستهای فیزیک بصورت ذهنی اجتناب کنید و همه مطالب را روی کاغذ بیاورید.
 
14-هر فصلی را که یاد نگرفتید یا در کلاس غیبت داشتید، اشکالاتتان را به کمک دوستان و یا استفاده از مدرس خصوصی برطرف کنید تا در حل تستها مسلط تر شوید.
 
15-گاهی اوقات با دوستانتان بصورت گروهی درس بخوانید و تست بزنید.البته منظور از گروه یک جمع حداکثر 3 تا 4 نفره است.با این روش اطلاعات درسی تان را با یکدیگر به اشتراک می گذارید و از طرفی اشکالات و سوالاتتان را می توانید به کمک دوستان مطرح کرده و برطرف نمایید.
 
 
 
تدریس فیزیک پایه
 
 
 
 

چگونه فیزیک را بخوانیم تا بهتر نتیجه بگیریم؟

 
 
درس فیزیک همراه با مطالب ادراکی و تحلیلی است که نیازمند سبک و سیاق متفاوتی برای مطالعه است.برای مطالعه درس فیزیک در وهله اول پس از خواندن کتاب به سراغ مثالها و تمرینهای آن بروید و آنها را یک به یک حل کنید و پاسخها را برای خودتان تحلیل کنید.
 
پس از اینکه کتاب را به دقت خواندید به سراغ جزوه دست نوشته خودتان بروید.چون این جزوه در کلاس و همزمان با تدریس معلم فیزیک نوشته شده،می تواند بسیاری از نکته های معلمتان هنگام تدریس را برای شما یادآوری کند.ابتدا جزوه را یکبار سریع و روزنامه وار بخوانید تا کلیت مطالب برایتان روشن شود.سپس مطالعه عمیق را آغاز کنید.
 
درمرحله مطالعه عمیق تمامی نمونه سوالات فیزیک،اثبات فرمولها،رسم شکل،تبدیل واحدها و کاربرد فرمولها را از جزوه و کتاب مطالعه کرده و آنها را تجزیه و تحلیل کنید.
 
در مرحله بعد به نت برداری و خلاصه نویسی از آنچه که خوانده اید بپردازید.در هنگام خلاصه نویسی، زیر مطالب و فرمولهای مهم را خط کشیده و آنها را علامت گذاری کنید تا در مراجعات بعدی به آنها توجه بیشتری داشته باشید.
 
در مرحله آخر به بررسی نمونه سوالات چند سال اخیر بپردازید.دانش آموزان دبیرستانی نمونه سوالات امتحانی سالهای گذشته و دانش آموزان کنکوری نیز می توانند تستهای چند سال اخیر را بررسی کنند تا با نحوه تست زنی و سوالات کنکور بیشتر آشنا شوند.
 
دانش آموزان کنکوری باید سرعت حل تست و محاسبات خود را بالا ببرند تا در زمان کنکور با کمبود وقت مواجه نشوند.برای این کار باید به عنوان مثال برای درس فیزیک روزانه یا یک روز در میان 40 تا 50 تست بزنند و هر بار وقت کمتری را به خود اختصاص دهند تا سرعت تست زنی شان افزایش یابد.ضمن اینکه در منزل وقت کمتری را نسبت به جلسه کنکور برای خود در نظر بگیرند.
 
مطلب دیگر اینکه پیوسته تست بزنید،نه اینکه یک روز تست بزنید و پس از آن وقفه چند روزه داشته باشید.بلکه این کار را مرتبا انجام دهید تا سرعت و تکنیک تست زدنتان بهبود یابد.حتی تستهای تکراری و مشابه را نیز حل کنید و از روشهای تستی برای حل مسائل بهره ببرید.بی دقتی هایتان را کاهش دهید،زمان را کنترل کنید،فرمولها را مرتبا در ذهنتان مرور کنید،شکل مربوط به سوال را رسم کنید و سعی کنید محاسبات را روی کاغذ بیاورید نه بصورت ذهنی، چون اشتباهات شما کاهش پیدا می کند.
 
 
فیزیک
 
 

مراحل حل مسائل فیزیک:

 
 
1-خواندن یک یا دومرتبه صورت سوال
2-رسم شکل
3-یافتن فرمول مرتبط با مسئله
4-انجام دقیق تبدیل واحدها
5-تغییرات در فرم اصلی فرمول با توجه به داده ها
6-قرار دادن اطلاعات اولیه مسئله در فرمول 
7-رسیدن به پاسخ سوال
8-بررسی مجدد مراحل حل مسئله
9-چک کردن درستی جواب
10-پاکنویس و تمیز نوشتن جواب سوال
 
 

زمان ثبت نام برای کلاس تدریس خصوصی فیزیک:

 
 
برای ثبت نام کلاسهای فیزیک می توان از اوقات فراغت تابستان یا همزمان با کلاسهای مدرسه و یا از هر دو روش استفاده کرد که هر کدام دارای مزایای خاص خود می باشند.
 
دانش آموزان در تابستان و با توجه به وقفه حدودا 3 ماهه تا شروع مدارس می توانند از  کلاس فیزیک  در جهت بررسی اشکالات سالهای گذشته و همچنین مطالعه فیزیک سالهای بعد استفاده کنند.در واقع با این کار هم پایه درسی خود را قوی می کنند و از طرف دیگر با مطالعه فیزیک سال بعد و آشنایی با آن می توانند از کلاس جلوتر باشند و در عوض هنگام تدریس معلم فیزیک در مدرسه به کتابهای سطح بالاتر از مدرسه مراجعه کرده و به این صورت پایه فیزیک خود را قوی کنند.
 
روش دیگر که همزمان با کلاسهای مدرسه می باشد نیز روش مناسبی برای تدریس فیزیک است.در این صورت دانش آموز یا دانشجو می تواند از طریق هماهنگی با استاد فیزیک مدرسه و یا اساتید دیگر ، بصورت مستمر و هفته ای یکبار اشکالات درسی خود را به کمک مدرس فیزیک برطرف کرده و از جمع شدن مطالب جلوگیری کند.
 
در نتیجه با مرور دوباره مطالب فیزیک در منزل با همراهی معلم فیزیک ، می توان اشکالات خود را برطرف کرده و همچنین از کتابهای کمک درسی و یا آزمونهای سالهای گذشته به حل تمرین پرداخت.پس از حل تمرینات تشریحی می توان با کمک همین استاد تستهای مربوط به آن فصل و همان مقطع را حل کرده تا همزمان هم در مطالب تشریحی و هم در مسائل تستی مسلط تر شد.
 
 
تدریس خصوصی فیزیک
 
 

تعداد جلسات مورد نیاز برای تدریس فیزیک:

 
  

برای کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک دبیرستان  یک دوره حدودا 8 تا 15 جلسه  و برای کلاسهای کنکور فیزیک نیز یک دوره بین 40 تا 60 جلسه در نظر گرفته می شود.تعداد این جلسات با توجه به سطح شاگرد و همچنین انتظارات او از موفقیت در کنکور متفاوت است.مثلا دانش آموز یا دانشجویی که برای نمرات بالاتر و یا شاگرد کنکوری که برای رشته های بهتر تلاش می کند قطعا تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد.

برای کلاسهای  تدریس خصوصی ریاضی ،تدریس فیزیک،تدریس شیمی، تدریس خصوصی عربی ، تدریس خصوصی زبان ،تدریس زیست شناسی،تدریس دروس دانشگاهی وسایر دروس مشابه 10 جلسه بصورت نرمال در نظر گرفته می شود.این جلسات به صورت منظم و هفته ای یک یا دو جلسه تشکیل می شود و در زمانهای نزدیک به امتحانات نیز جلسات رفع اشکال و حل نمونه سوالات امتحانی نیز برای دانش آموزان در نظر گرفته می شود.

به دانش آموزان و دانشجویان توصیه می شود که برای نتیجه گیری بهتر از این کلاسها ، آن را موکول به نزدیک امتحانات نکنند ، چون هم وقت اساتید محدود تر است و هم اینکه در فرصت کم ، انتقال حجم زیاد از مطالب نتیجه مطلوبی برای شما نخواهد داشت.

 

تدریس خصوصی فیزیک دبیرستان

 

هزینه کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک:

 

نرخ کلاسهای  تدریس خصوصی  فیزیک با توجه به سطح شاگرد،نوع و سطح مدرس ،منطقه زندگی و شهرهای مختلف متفاوت است.به عنوان مثال فیزیک پایه اول دبیرستان از قیمت حداقل 60 هزار تومان برای هر جلسه 90 دقیقه شروع می شود و قیمت تدریس فیزیک در سطح دانشگاه از جلسه ای 100 هزار تومان محاسبه می شود.

در صورتیکه دانش آموزان و دانشجویان بخواهند از مدرسین مشهور و تراز اول کشور استفاده کنند قیمتها کاملا تغییر کرده و گاهی اوقات تا جلسه ای 500 هزار تومان نیزاز طرف مدرسین دریافت می شود!!

همچنین قیمت تدریس فیزیک در تهران و به طور کلی شهرهای بزرگ نسبت به شهرستانها و اطراف تهران کمی بالاتر است.حتی در تهران نیز مدرسین از ساکنین مناطق بالاتر، با توجه به وضعیت اقتصادی و همچنین انتظارات بالاتر آنها ، رقم های بیشتری را برای تدریس خصوصی فیزیک دریافت می کنند.

بسیاری از خانواده ها برای کلاس فیزیک از دبیر رسمی فیزیک استفاده می کنند.چون معمولا دبیران رسمی سابقه و تجربه بالاتری نسبت به دیگر مدرسین و یا دانشجویان دارند و به دلیل طراحی سوالات امتحان، آشنایی دقیق تری با سوالات امتحانی و کنکور دارند.البته که حق التدریس آنها نیز نسبت به مدرسین دیگر کمی بیشتر است.

نکته دیگر این است که به طور کلی تدریس دروس تخصصی فیزیک دانشگاه مانند استاد فیزیک هالیدی دانشگاه،استاد فیزیک حرارت دانشگاه،استاد فیزیک مکانیک دانشگاه،فیزیک مدرن و... نسبت به تدریس فیزیک دبیرستان از جمله معلم فیزیک دهم،مدرس فیزیک یازدهم و کلاس  فیزیک دوازدهم گرانتر است.

 

مطالب مرتبط: