آموزش موسیقی

آشنایی با موسیقی و اهداف کلاسهای آموزش موسیقی:

کلاس آموزش موسیقی

آموزش موسیقی و مهارت در نواختن ساز در دنیای امروزی جز اصول بنیادین میباشد و در اکثر کشورها در کنار کلاس ها و فعالیتهای درسی، کلاس آموزش موسیقی نیز وجود دارد چرا که هنرجو با آموزش موسیقی و نواختن یک ساز می تواند از ذهنی پویاتر برخوردار شود.

تحقیقات دانشمندان حوزه هنر نشان داده که آموزش موسیقی،  کلاس موسیقی  و حتی گوش دادن به موسیقی باعث فعال تر شدن مغز و افزایش توان آن میشود. حتی کلاس آموزش موسیقی می تواند بر کسب مهارتهای دیگر نیز تاثیر مستقیم یا غیر مستقیم داشته باشد.

پس از بررسی های کارشناسی که توسط روانشناسان در حوزه های مختف موسیقی انجام شد به این نتیجه رسیدند که افزودن کلاس موسیقی به کلاس های شاگردان و آموزش موسیقی میتواند به شکوفایی و عملکرد بهتر شاگردان در دروس مدرسه کمک چشمگیری کند.حتی آنها پا را فراتر گذاشته و پس از تحقیقات مختلف به این نتیجه رسیدند که کلاس آموزش موسیقی میتواند از قبل از تولد یک کودک با پخش موسیقی در منزل آغاز شود چرا که نوزادان از 4 ماهگی به آواها و صداهای بیرون واکنش نشان میدهند.

نتایج یک تحقیق 10 ساله بر روی 75 هزار دانش آموز نشان داد که کودکانی که به کلاس آموزش موسیقی پرداخته بودند نسبت به دیگر دانش آموزانی که این مهارت را نداشتند دارای توانایی بیشتر در درس خواندن و درک ریاضیات بودند.

به طور کلی کلاس موسیقی باعث باهوشتر شدن و افزایش اعتماد به نفس بچه ها نیز میشود چون مهارتی را آموخته اند که میتوانند در حضور دیگران خود را ابراز کنند و دیگر ترسی از صحنه نداشته باشند. حتی  آموزش موسیقی  و کلاس موسیقی در سنین بزرگسالی نیز کمک چشمگیری به بهبود بیماریهای مثل آلزایمر و زوال عقل که باکهولت سن پیش می آیند می کند.

دکتر لورا ماسکوئدا مدیر سالمندان دانشگاه کالیفرنیا در دانشکده پزشکی ایرواین توضیح میدهد که همزمان با تاثیر آموزش موسیقی بر بخشهای زیادی از مغز موجب می شود تا رشته های عصبی که هنوز سالم هستند را تحریک کرده و از بیماریهای مرتبط با زوال عقل جلوگیری کند.

همچنین کلاس آموزش موسیقی به بهبود بیماریهایی که مرتبط باسکته های قلبی یا مغزی هستند نیز کمک چشمگیری میکند و باعث بازیابی و بازپروری قلب و مغز انسان میشود. با این مقدمه دیگر فواید آموزش موسیقی و کلاس آموزش موسیقی بر کسی پوشیده نیست. بنابراین زمان را از دست ندهید چون هیچوقت برای شروع دیر نیست و میتوانید با انتخاب ساز مورد علاقه تا نسبت به فراگیری آن اقدام کنید.


تدریس خصوصی موسیقی

با شهریه بسیار مناسب

در کلیه مناطق تهران

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید - ٢٢٩٢٤٨١٦

با بیش از ۴۰۰ مدرس حرفه ا خانم و آقا

تدریس آموزش موسیقی

انواع کلاس آموزش موسیقی:‌

 • کلاس موسیقی کیبورد (ارگ)
 • کلاس آموزش موسیقی پیانو
 • آموزش خصوصی کلاس ویولن
 • آموزش خصوصی کلاس نی
 • آموزش خصوصی کلاس کمانچه
 • آموزش خصوصی کلاس دف
 • خصوصی کلاس آکاردئون
 • کلاس آموزش تنبک
 • کلاس موسیقی ساز دهنی
 • آموزش خصوصی کلاس گیتار
 • و ...

بعد از این مقدمه اکنون به 20 مورد از فواید آموزش موسیقی و یادگیری موسیقی برای کودکان و بزرگسالان اشاره میکنیم :

1-با توجه به اینکه یک هنرمند معمولا برای بیان احساسات خود از ساز استفاده میکند کلاس آموزش موسیقی می تواند در کاهش استرس و فشارهای روحی و روانی هنرجویان تاثیرات فوق العاده ای داشته باشد.

2-در یادگیری یک ساز و کلاس  تدریس خصوصی موسیقی  نیاز به تمرکز و توجه میباشد که آموزش موسیقی میتواند به ایجاد تمرکز هنرجو کمک کند.

3-کلاس موسیقی نیاز به نظم و پشتکار فراوان دارد که هنرجو هنگام آموزش موسیقی و برخورد با اساتید بصورت عملی نظم را می آموزد.

4-با توجه به اینکه آموزش موسیقی سمت چپ مغز را فعال میکند یادگیری و شرکت در کلاس موسیقی موجب بهبود حافظه، بهبودعملکرد مغز و بزرگتر شدن قسمت چپ مغز کودکان میشود و در نتیجه حافظه کودکان نسبت به سایرین افزایش پیدا میکند. به خصوص در سازهایی مانند پیانو که نیاز به استفاده از هر دو طرف مغز میباشد.

5-کودکان در هنگام شرکت در گروهها و شرکت در کلاس آموزش موسیقی اعتماد به نفس و مهارت احترام به دیگران و استاد خود را فرا می گیرند و به این ترتیب سریع تر وارد اجتماع شده و نحوه تعامل با دیگران را آموزش میبینند.

6-با توجه به آرام بخش بودن موسیقی و آموزش موسیقی ،کودکان و به خصوص نوجوانان با شرکت در کلاس موسیقی کاهش دلهره و استرس را تجربه خواهند کرد.

7-با توجه به بررسی های انجام شده آموزش موسیقی برای بزرگسالان تا حد بسیار زیادی به بازیابی حافظه و از بین بردن آلزایمر و زوال عقل آنها کمک میکند و شرکت در کلاس موسیقی باعث میشود که در سنین بالا احساس ارزشمندی و توانمند بودن را داشته باشند.

8- آموزش موسیقی به خصوص برای والدین باعث میشود که الگوی بسیار مناسبی برای فرزندان باشد و باعث شود تا فرزندان آنها نیز برای رفتن به کلاس آموزش موسیقی ترغیب و تشویق شوند چرا که صدای موسیقی همواره در گوش آنها طنین انداز بوده و مسئله وراثت در موسیقی نیز از همین امر ناشی میشود.

9-افزایش اعتماد به نفس و از بین رفتن کمرویی از دیگر فواید آموزش موسیقی میباشد زیرا هنرجو با مسلط شدن بر نواختن یک ساز و اجرای آن بین خانواده و دوستان هرگز تبدیل به یک فردخجالتی نخواهد شد. بدین ترتیب کلاس آموزش موسیقی موجب افزایش مهارتهای اجتماعی در او میشود.

10-آموزش ارف کودکان و به طور کلی آموزش موسیقی کودکان خصوصا بصورت گروهی حس مشارکت و همکاری را در کودکان پرورش داده و باعث ایجاد ارتباطات اجتماعی قوی میشود چرا که کودکان در کلاس آموزش موسیقی هماهنگی با یکدیگر و همکاری با گروه را آموزش میبینند.

کلاس آموزش موسیقی

11-از دیگر فواید آموزش موسیقی و شرکت در کلاس موسیقی جلوگیری از انجام فعالیتهای بی هدف و سرگرمی هایی مانند تلویزیون، موبایل و بازی های کامپیوتری می شود.چون فراگیری موسیقی به اندازه کافی وقت او را برای تمرین و مهارت بیشتر پر خواهد کرد.

12-کودکان معمولا از سن 3سالگی علاقه زیادی به آموزش موسیقی نشان می دهند و ناخودآگاه به اصوات و موسیقی اطراف واکنش نشان میدهند. والدین می توانند با خواندن آواز، استفاده از ساز بلز و اسباب بازیهای ملودی دار، این استعداد و علاقمندی را در کودکان برای یادگیری موسیقی تقویت کنند.

13-کودکان از سن 5سالگی در زمینه آهنگسازی از خود استعداد نشان می دهند. نمونه آن موزارت است که به عنوان بزرگترین موسیقی دان تاریخ اولین قطعه خود را درسن 5 سالگی ساخت و نواخت. لذا این دوره مهمترین زمان برای آموزش کلاس موسیقی می باشد و والدین در این زمان با کمک به او در انتخاب یک ساز میتوانند وی را برای شرکت در کلاس موسیقی ترغیب و تشویق کنند.

14-روانشناسان آموزش موسیقی برای کودکان و بزرگسالان را بسیار مفید دانسته و از نظر آنها شرکت در کلاس آموزش موسیقی موجب افزایش خلاقیت، آموزش احترام به اساتید موسیقی، بالابردن اعتماد به نفس، بهبود حافظه، هماهنگی حرکات و اعضای بدن خصوصا بین دستها و چشمها، افزایش ضریب هوشی و نظم و برنامه ریزی میشود ضمن اینکه به دلیل لطافت و بار احساسی موسیقی کسانی که آموزش موسیقی می بینند معمولا انسانهایی آرام، مهربان، با احساس و صبور هستند و کلاس موسیقی موجب میشود تا از روحیات والاتری نسبت به سایر اعضای جامعه برخوردار شوند.

15-شاید برایتان عجیب باشد که آموزش موسیقی و یادگیری ریاضیات با هم مرتبط هستند. چرا که در یک کلاس آموزش موسیقی خواندن و شمارش ریتمها و نتها و نگه داشتن گامها می تواند در بهبود مهارت ریاضی تاثیر بسزایی داشته باشد. تحقیقات نشان می دهد که هنرجویانی که در نواختن یک ساز موسیقی مسلط می شوند اغلب در ریاضیات نیز تبحر خوبی دارند و با توجه به اینکه ریاضیات جز دروس پایه و کابردی در تمام دروس است بنابراین آموزش موسیقی می تواند به افزایش مهارتهای تحصیلی هنرجو نیز کمک چشمگیری کند.

موسیقی کودکان

در این موسسه تدریس خصوصی ریاضی نیز انجام می شود.

16-از دیگر فواید شرکت در کلاس موسیقی افزایش حس مسئولیت پذیری است. چرا که هنرجو در هنگام آموزش خود را موظف میداند که برای هر جلسه تمرینات خود را انجام دهد و حضور مستمر و منظم در کلاس داشته باشد و همچنین مسئولیت نگهداری و مراقبت از ساز خود را آموزش می بیند.

17-با توجه به ژانر های مختلف موسیقی مانند موسیقی کلاسیک،پاپ، محلی، سنتی و فولکوریک، قرون وسطی، جز و بلوز و ...هنرجوی موسیقی می تواند با فرهنگ و آداب کشورهای مختلف و نحوه خلق آن آشنا شود که این نوع موسیقی به چه دلیل و با توجه به کدام حال و هوا و زمان ساخته شده است.

18- آموزش موسیقی موجب هماهنگی و تقویت دستها، تنفس و سایر حسها می شود چرا که در یک کلاس آموزش موسیقی هنرجو باید به خوبی حرکات دست و چشم خود را تنظیم کند و از طرفی مهارت شنوایی خود را برای نواختن نت درست و شنیدن آن بکار گیرد.

19-کلاس آموزش موسیقی، یادگیری و آموزش موسیقی باعث ایجاد هیجان، شادی و داشتن حسی فوق العاده می شود. شما ظاهر یک هنرمند را می بینید که آرام نشسته و در حال نواختن یک قطعه موسیقی است در حالیکه در ذهن و مغز او جریانی مانند آتش بازی برپاست و تمام ذهن و مغز او درگیر نواختن قطعه است. طبق نظر دکتر والوری عصب شناس دانشگاه مک جیل، ترشح دوپامین در مغز بعد از شنیدن موسیقی به شدت افزایش پیدا می کند که به لحاظ زیست شناسی موجب خوشحالی، وجد و لذت بردن می شود.

20-دکتر اریک راسموسن مدیر گروه آموزش به کودکان معتقد است که رشد فعالیتهای نورونی در مغز کودکانی که آموزش موسیقی دیده اند و یا در یک کلاس آموزش موسیقی شرکت کرده اند بیشتر از دیگران است. بنابراین کودکان ما در یک فرایند آموزش از مغزی فعالتر و ذهنی پویاتر بهره خواهند برد.


در پایان مقاله را با چند جمله زیبا از اساتید و نوازندگان بزرگ به پایان می بریم:

 • *جایی که کلمات ناکام بمانند موسیقی سخن می گوید. "هانس کریستین اندرسون"
 • *بدون موسیقی زندگی یک اشتباه خواهد بود. "فردریش نیچه"
 • *آموزش موسیقی یکی از اساسی ترین چیزها در زندگی است.موسیقی چیزی است که ما را تعلیم می دهد. "زیگی مارلی"
 • *هدف نهایی همه موسیقی ها باید شکوه خداوند و طراوت روح و روان باشد. "یوهان سباستیان باخ"
 • *موسیقی شکل کوتاه شده احساس است. "لئو تولستوی"
 • *موسیقی مثل رویا است.رویایی که من نمیتوانم بشنوم. "لودویگ فان بتهوون"
 • *مردم همیشه در کنار من نبوده اند ولی موسیقی چرا. "تیلور سویفت

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: تدریس خصوصی ریاضی , آموزش موسیقی , کلاس موسیقی , تدریس خصوصی موسیقی

تیم کاری موسسه علمی، فرهنگی، هنری بهار اندیشه

 •  تدریس خصوصی شیمی
  آقای دکترمحمدی
  تدریس شیمی دبیرستان ودانشگاه
  دکترای شیمی تجزیه
 • karkhane1.jpg - 7.23 kb
  سرکارخانم کارخانه
  تدریس ریاضی دبیرستان وریاضیات دانشگاه
  دکترای ریاضیات

  استاد دانشگاه آزاد
 •  تدریس خصوصی فیزیک
  آقای مقصودی
  تدریس فیزیک دبیرستان و فیزیک دانشگاه
  دانشجوی دکترای فیزیک
 • تدریس خصوصی دروس مدیریت و صنایع
  آقای دکتر رسولی
  تدریس دروس تخصصی مدیریت وصنایع
  رتبه8دکتری تخصصی مدیریت
 • تدریس خصوصی پیانو و کیبورد
  آقای قابیزی
  آموزش پیانو وآموزش کیبورد 
  برگزاری کنسرت درچندکشوراروپایی
  کارت مربیگری ازوزارت ارشاد

 • تدریس خصوصی تار و سه تار
  آقای گودرزی
  آموزش تاروآموزش سه تار
  شاگرداستادهوشنگ ظریف
  25سال سابقه تدریس
 • تدریس خصوصی ویولن
  سرکار خانم کیخا
  آموزش ویولن و آموزش پیانو
  اجرا درتالار وحدت،رودکی
  و فرهنگسرای نیاوران
  لیسانس موسیقی
 • تدریس خصوصی پیانو و ارگ
  سرکارخانم کاشانی
  آموزش کیبوردوآموزش پیانو
  عضوگروه کرفیلارمونیک ایران
  کارشناسی نوازندگی پیانو
 • تدریس خصوصی دروس مهندسی عمران
  آقای مهندس رضایی
  تدریس دروس تخصصی عمران
  کارشناس ارشدعمران سازه
 • تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک
  آقای مهندس شاهی
  تدریس ریاضی وفیزیک 
  دبیرستان وپیش دانشگاهی
  12سال سابقه تدریس
 • تدریس خصوصی دروس مهندسی مکانیک
  آقای مهندس جاویدپور
  دروس مهندسی مکانیک
  کارشناس ارشدمکانیک
  ازدانشگاه تهران
 • تدریس خصوصی دروس مهندسی برق
  آقای دکترمردانی
  دروس تخصصی مهندسی برق
   دکترای برق-مخابرات
  استاد دانشگاه آزاد
 • تدریس خصوصی سنتور
  آقای صادق زاده
  آموزش سنتور و آموزش سه تار
  کارشناس موسیقی
  شاگرد استاد کامکار
 • تدریس خصوصی سازدهنی،کلارینت وساکسیفون
  آقای مصلح آبادی
  آموزش کلارینت و آموزش ساکسیفون
  نوازنده ارکستر بادی
  دانشگاه هنرو ارکسترسرنا 
 • تدریس خصوصی گیتار
  خانم فروهری
  آموزش گیتار
  سبکهای کلاسیک،پاپ وفلامنکو
  12سال سابقه تدریس
 • تدریس خصوصی کمانچه وتنبور
  آقای نوبخت
  آموزش کمانچه وآموزش تنبور
  آهنگساز،تنظیم کننده
  و نوازنده صدا وسیما
  لیسانس موسیقی
 • تدریس خصوصی دروس حسابداری
  آقای حیدریان
  تدریس دروس حسابداری
  هنرستان ودانشگاه

  22سال سابقه تدریس
 • تدریس خصوصی دروس مهندسی کامپیوتر
  آقای دکتر هاشمی نژاد
  تدریس دروس تخصصی مهندسی کامپیوتر
  دکترای کامپیوتر-نرم افزار
  استاد دانشگاه 
 • تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک
  خانم دکتر آموزگاری
  تدریس ریاضی وتدریس فیزیک تاپیش دانشگاهی
  فوق لیسانس هوافضا
  10 سال سابقه تدریس
 • تدریس خصوصی دروس راهنمایی
  سرکار خانم حاج قاسم
  تدریس دروس مقطع راهنمایی
  تحصیلات فوق لیسانس
  10 سال سابقه تدریس
 • تدریس خصوصی دف ونی
  آقای هنرجو
  آموزش دف وآموزش نی
  سابقه نوازندگی واجرادرکنسرتهای
  متعدد درایران وخارج ازکشور
 • تدریس خصوصی ویولن
  آقای خاتمی
  آموزش ویولن وآموزش تنبک
  فارغ التحصیل کالج
  موسیقی ایالات متحده
  شاگرداستاد اسداله ملک
 • تدریس خصوصی پیانو
  خانم سیرانی
  آموزش پیانوکلاسیک وایرانی
  لیسانس موسیقی
  10سال سابقه تدریس
 • تدریس خصوصی تار و سه تار
  خانم ساغری
  آموزش تار و آموزش سه تار
  15سال سابقه تدریس
  لیسانس موسیقی
 • تدریس خصوصی دروس مهندسی برق
  آقای مهندس عبدالهی
  تدریس دروس تخصصی برق
  کارشناس ارشدالکترونیک
  ازدانشگاه علم وصنعت
 • تدریس خصوصی شیمی و زیست شناسی
  آقای صابونچی
  تدریس زیست شناسی وتدریس شیمی
  کارشناس ارشد میکروبیولوژی
  مترجم کتب پزشکی
 • images.jpg - 7.57 kb
  خانم بقایی
  تدریس ریاضی دبیرستان و دانشگاه 
  فوق لیسانس ریاضی
  15سال سابقه تدریس
 • تدریس خصوص زیست و شیمی
  خانم مغاری
  تدریس زیست شناسی و شیمی
  15سال سابقه تدریس
  فارغ التحصیل رشته زیست شناسی
 • تدریس خصوصی سنتور
  خانم طلایی
  آموزش سنتور و آموزش تنبک
  فارغ التحصیل موسیقی ازدانشگاه تهران
  همکاری با گروه مهربانو،اجرا درایران وسایرکشورها
 • تدریس خصوصی فلوت و نی
  آقای بانیان
  آموزش فلوت وآموزش نی
  عضو کانون نوازندگان خانه موسیقی
  نوازندگی واجرا درارکسترهای متعدد
 • تدریس خصوصی قانون و سنتور
  استاد قونسولی
  آموزش قانون و آموزش سنتور
  دارای50 آلبوم ماندگار
  همکاری باارکسترهمنوازان وصداوسیما
 • تدریس خصوصی پیانو کودکان
  خانم میثاقی
  آموزش سلفژ وآموزش پیانو کودکان
  عضوگروه فیلارمونیک ایران
  کنسرت دربرج میلادوتالاروحدت
 • تدریس خصوصی گیتار
  آقای غفاری
  آموزش گیتار و آموزش سازدهنی
  کارشناس موسیقی با13سال سابقه
  عضو خانه موسیقی ایران
 • تدریس خصوصی پیانو و کیبورد
  آقای قیلاوی
  آموزش پیانو و آموزش کیبورد
  آهنگساز ومسئول برگزاری کنسرت پاپ
  کارشناس موسیقی دانشگاه هنرتهران
 • تدریس خصوصی تنبک
  خانم طلایی
  آموزش تنبک
  همکاری با گروه مهربانو،اجرا درایران وسایرکشورها
  فارغ التحصیل موسیقی ازدانشگاه تهران
 • تدریس خصوصی دف
  خانم مقیسه
  آموزش دف
  دارای کارت مربیگری
  نوازنده مقامهای خانقاهی ومحلی
 • abolfathi.jpg - 15.38 kb
  آقای ابوالفتحی
  آموزش عود
  کارشناس موسیقی وعضو خانه موسیقی
  همکاری باارکسترموج نو(علی قمصری)
 • badiee1.jpg - 58.33 kb
  آقای بدیعی
  آموزش درامز
  کارشناس موسیقی وعضو خانه موسیقی
  سابقه اجرای کنسرت(سبکهای راک-جز-پاپ-فانک)
 • fouladi.jpg - 19.12 kb
  آقای فولادی
  آموزش گارمون و آکاردئون
  کارشناس موسیقی
  نوازندگی آذری
 • jalalmohamadi.jpg - 32.53 kb
  آقای محمدی
  آموزش دوتار مازندران
  کارشناس موسیقی
  کنسرتهای فراوان درایران وخارج ازکشور

واحد آموزش علمی

نشانی:تهران-ضلع جنوب غربی میدان انقلاب

66864242
66369447

09362887188

واحد آموزش موسیقی

نشانی:تهران-خ شریعتی،دوراهی قلهک

22924816
22924817

09362887188

ساعت کاری موسسه

9 صبح تا 19

ارسال ایمیل:

info [at] bahareandishe.com