تدریس خصوصی شیمی

تدریس خصوصی شیمی

 

 تدریس خصوصی شیمی

 

 

در زمینه تدریس خصوصی شیمی ممکن است سوالاتی برای دانش آموزان و دانشجویان پیش بیاید که ما به پاسخ برخی ازمهمترین آنها می پردازیم:

 

1-آیا یادگیری شیمی ساده است؟

 

به طور کلی یادگیری شیمی نیاز به علاقه و پشتکار دارد و این مسئله تقریبا برای تمام دروس یکسان است.شیمی نیز مانند هر درس دیگری باید از ابتدا زیر نظر استاد شیمی   تعلیم دیده شود تا بتوان با تکنیک و روش درست آموزش را آغاز کرد  .

 

2-گام اول برای شروع آموزش شیمی چیست؟

 

 اولین نکته برای یادگیری درس شیمی، تسلط کامل بر تمام مطالب کتاب و گوش دادن و تمرکز داشتن در حین  تدریس شیمی  توسط معلم است.به این صورت شما نیمی از راه را رفته اید و در مرحله بعدی مطالعه شیمی، بلافاصله پس از مراجعه به منزل است.چون تدریس معلم تازه انجام شده، بخش زیادی از مطالب در ذهنتان است و با یک مرور مجدد،می توانید آنها را در ذهنتان تثبیت کنید.

 

3-برای آموزش شیمی از چه روشی استفاده می شود؟

 

در ابتدای آموزش، استاد مطالب کلی هر مبحث درسی را برای شما توضیح می دهد.سپس از مطالب تدریس شده شروع به حل تمرین می کند.حل تمرین شیمی مهمترین قسمت آموزش است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید تا درس بصورت کامل برایتان جا بیفتد.

 

تدریس شیمی

 

4-چه سنی برای شروع یادگیری شیمی مناسب است؟

 

یادگیری شیمی  را می توان از سن حدود 5 یا 6 سالگی با تمرینات ساده و ابتدایی درس علوم آغاز کرد.بهتر است در ابتدای آموزش، برای علاقمند کردن و لذت بردن دانش آموزان از درس شیمی، با تمرینهای بسیار ساده و شکلهای جذاب و رنگی، برای یاد دادن مهارتهای آن استفاده کرد.

 

5-برای آموزش شیمی از چه کتابهایی استفاده می شود؟

 

کتابهای مفیدی برای آموزش شیمی وجود دارند که برای مقاطع مختلف متفاوت است.با مراجعه به کتاب فروشی های معتبر و پرسیدن از آنها، می توانید بررسی اجمالی روی کتابهای هر مقطع داشته باشید و سپس با کمک و مشاوره  مدرس شیمی  مربوطه، بهترین کتابهای مرتبط را خریداری کنید.

 

 

در موسسه بهار اندیشه تدریس موسیقی نیز انجام می شود.جهت مشاهده صفحه ی آموزش موسیقی کلیک کنید.

 

6-روزانه چند ساعت زمان برای تمرین شیمی نیازاست؟

 

تمرین شیمی در منزل بلافاصله پس از تدریس  دبیر شیمی  در همان روز، بسیار مفید و موثر است. نظم و انضباط در تمرین،باعث پیشرفت شیمی دانش آموزان خواهد شد.روزانه حدود 1 تا 2 ساعت زمان، برای تمرین شیمی مناسب است که البته با توجه به اهداف، سن و شرایط دانش آموزان متفاوت است.مفید بودن زمان تمرین و همچنین تمرکز کامل داشتن حین حل تمرینات، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

7-شرایط و لوازم مورد نیازبرای آموزش شیمی چیست؟

 

 اولین نکته ای که در این زمینه باید ذکر شود علاقه داشتن به شیمی است.یک  معلم شیمی  حرفه ای باید شرایطی را در کلاس فراهم کند تا شوق و ذوق حل مسائل شیمی در دانش آموزان بالا برود.البته لازمه این امر آن است که خود معلم نیز به این درس علاقه داشته باشد تا انرژی و شوق او به دانش آموزان نیز منتقل شود.پس از علاقه و تمرین، در مراحل بعدی خرید کتابهای مفید کمک درسی،تهیه لوازم مورد نیاز برای درس شیمی و آزمایشگاه آن و همچنین استفاده از کلاسهای  تدریس خصوصی شیمی  می تواند نتیجه بخش باشد.

 

تدریس خصوصی درس شیمی

 

8-کتابهای شیمی را چگونه و از کجا تهیه کنیم؟

 

سعی کنید در وهله اول با راهنمایی و هماهنگی استاد شیمی اقدام به تهیه کتاب کنید.مهمترین مراکز فروش کتابهای درسی و کمک درسی  شیمی  ،در میدان انقلاب مستقر می باشند که تنوع و کتب مختلفی در آنجا وجود دارند.کتاب های کمک درسی خوب را معمولا خود فروشنده ها نیز تبلیغ می کنند،البته ذکر این نکته ضروری است که در خرید کتاب افراط نکنید،ابتدا اجازه دهید دانش آموز یک کتاب را با دقت و عمیق مطالعه کند و سپس به سراغ خرید کتاب بعدی بروید .

 

9-بهترین زمان مطالعه درس شیمی چه ساعتی است؟

 

 متخصصان آموزشی توصیه می کنند که شیمی را در زمانهایی که مغز کمتر خسته است مطالعه کنید.بنابراین ساعات ابتدایی صبح بین 7 تا 11 و در هنگام عصر(پس ازیک استراحت کوتاه) بین ساعات 4 تا 8 بهترین ساعات مطالعه درس شیمی می باشد.همچنین بهتر است که مدارس نیز کلاسهای شیمی را در ساعات ابتدایی صبح و زنگ اول برگزار کنند.

 

10-کلاس شیمی  هفته ای چند جلسه و زمان آن چقدر است؟

 

کلاس های شیمی معمولا بصورت هفته ای 1 تا 2 جلسه در مدارس برگزار می شود و زمان هر جلسه نیز 90 دقیقه می باشد. این شرایط قابل تغییر است و دانش آموزان مدارس مختلف مانند دولتی یا غیر انتفاعی شرایط مختلفی را تجربه می کنند.در برخی از مدارس کلاسهای فوق العاده نیز تشکیل می شود که این کلاسها خصوصا برای دانش آموزان ضعیف می تواند بسیار مفید واقع شود.



در صورتیکه نیاز به مشاوره یا تدریس داشتیبد می توانید با شماره های موسسه بهار اندیشه  تماس حاصل فرمایید:
 
66864242-66369447
 
22924816-22924817

مقالات مرتبط:

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: شیمی, تدریس خصوصی شیمی , آموزش موسیقی , کلاس شیمی , استاد شیمی , تدریس شیمی , مدرس شیمی , دبیر شیمی , معلم شیمی