آموزش درامز

آموزش درامز

آموزش درامز

 

مختصری درباره ساز درامز(درام):

 

درامز یا درام(Drum) که در زبان فارسی به معنای طبل می باشد و به مجموعه ای از لوازم شامل طبل و سنج های مختلف که روی پایه نصب می شوند گفته می شود.درامز در دسته بندی سازهای کوبه ای قرار می گیرد و کاربرد آن در موسیقی به سبکهای جاز،بلوز،راک و پاپ می باشد.اجرای آن به کمک چوب هایی در دست و پدالهایی در قسمت پایین ساز و به کمک دست و پا انجام می شود.به نوازنده درامز،درامر گفته می شود.

 

در حال حاضر درامز به دو صورت "آکوستیک" و "وی درام" وجود دارد.درامز آکوستیک 9 تکه است که در قسمت پایین به آن پرداخته شده و "وی درام" بصورت دیجیتال و همراه با آمپلی فایر است که این نوع از درام قابلیت تنظیم صدا را دارد.
 
 
 
 
 

اجزاء درام:

 
در این قسمت مجموعه ای از سازهای اصلی درام که در سبکهای مختلف موسیقی متغیر است نشان داده شده است.البته ممکن است این اجزا بصورت تلفیقی با سازهای کوبه ای دیگر آکوستیک و الکترونیک انجام شود.
 
درامز
 

 1-طبل بزرگ (Bass drum)
2-طبل فلور (Floor tom)
3-طبل کوچک (Snare drum)
4-تام-تام (Tom-tom drum)
5-جفت سنج (Hi-hat)
6-سنج کراش (Crash cymbal)
7-سنج راید (Ride cymbal)
8-سنج اسپلش (Splash cymbal)
9-سنج چینی (China cymbal)
 
 
 
آموزش موسیقی  و  آموزش درامز  در آموزشگاههای موسیقی و 
یا بصورت  تدریس خصوصی درامز  در ایران انجام میشود و در این زمینه اساتید خوب و  با تجربه ای مشغول به برگزاری  کلاس درامز میباشند.
علاوه بر درامز سازهای کوبه ای دیگر مانند تنبک،تمپو،دف،کوزه،پرکاشن،داربوکا،کونگا،کاخن،هپی درام،هنگ درام،تانگ درام و ...در آموزشگاه موسیقی بهار اندیشه تدریس میشود.
کلاسهای  تدریس درامز  معمولا بصورت هفته ای یک یا دو جلسه در منزل هنرجو به شکل تدریس خصوصی و یا در آموزشگاه موسیقی انجام میشود
 و هنرجو بعد از طی یک دوره حدودا 2 ساله میتواند تسلط خوب و قابل قبولی روی نوازندگی این ساز پیدا کند، البته به شرط آنکه  کلاس موسیقی  بصورت مستمر و منظم انجام شده و هنرجو تمرینات خود را با نظم و پشتکار انجام دهد. 
 
 

در آموزشگاه بهار اندیشه  آموزش درامز  آکوستیک و الکترونیک و تمام سبکهای مختلف آن زیر نظر اساتید با تجربه و شناخته شده انجام می شود.برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با شماره های 22924816 و 22924817 تماس بگیرید.

مقالات مرتبط:

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: آموزش موسیقی , آموزش درامز , کلاس درامز , تدریس درامز , تدریس خصوصی درامز