تدریس خصوصی ریاضی

تدریس خصوصی ریاضی

تدریس خصوصی ریاضی

 

کلیاتی در مورد تدریس خصوصی ریاضی و دلایل نیاز به آن:

 

با توجه به اینکه درس ریاضی جزء دروس اصلی و کلیدی در تمام رشته ها می باشد لذا پیشرفت پایه ای در این درس بسیار مهم است. چرا که ریاضی بصورت مستقیم و غیر مستقیم با دروس دیگر مرتبط است.

تدریس خصوصی ریاضی در تمام سطوح نیازمند روشهای نوین و مدرسان با تجربه و بروز دارد که بتوانند ریاضی را بصورت عمیق و مفهومی به شاگردان آموزش دهند.

البته شرکت در کلاس  تدریس خصوصی ریاضی  مکمل تدریس ریاضی در مدرسه و دانشگاه است و حضور مستمر در کلاسهای ریاضی مدرسه و دانشگاه به شاگردان و دانشجویان عزیز توصیه می شود.

با توجه به اینکه بعضی از شاگردان در کلاس گروهی معمولا به سختی اشکالات و سوالات خود را مطرح می کنند لذا تدریس خصوصی ریاضی و یا سایر دروس یکی از روشهای مهم کمک به این گروه از دانش آموزان است تا بتوانند به راحتی سوالات خود را با استاد مطرح کنند.

در کلاس خصوصی حتی می توانید سوالات و اشکالات به ظاهر ساده مربوط به سالهای گذشته و پایه ای خود را نیز از استاد مربوطه بپرسید بدون اینکه نگران دست انداختن احتمالی توسط شاگردان دیگر یا مدرس مربوطه باشید.

در موسسه بهار اندیشه موسیقی نیز آموزش داده می شود جهت مشاهده ی صفحه ی آموزش موسیقی کلیک کنید.

 


تدریس ریاضی

 

تدریس خصوصی ریاضی از ابتدایی تا دکتری

 

با شهریه بسیار مناسب

در کلیه مناطق تهران

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید - ۶۶۸۶۴۲۴۲

با بیش از ۴۰۰ مدرس حرفه ا خانم و آقا

 

تدریس خصوصی ریاضی ریاضی ابتدایی ریاضی راهنمایی ریاضی دبیرستان ریاضی دانشگاه
تدریس خصوصی آمار ریاضی تدریس خصوصی اول ابتدایی تدریس خصوصی اول راهنمایی تدریس خصوصی اول دبیرستان ریاضی مهندسی
تدریس خصوصی هندسه تدریس خصوصی دوم ابتدایی تدریس خصوصی دوم راهنمایی تدریس خصوصی دوم دبیرستان ریاضی عمومی ۱
تدریس جبر و احتمالات تدریس خصوصی سوم ابتدایی تدریس خصوصی سوم راهنمایی تدریس خصوصی سوم دبیرستان ریاضی عمومی ۲
... ... ... ... ...

 

۲۰ مورد از مزایای تدریس خصوصی ریاضی:

 

۱-تدریس خصوصی تمام دروس و مخصوصا تدریس خصوصی ریاضی باعث قوی تر شدن پایه های درسی شاگردان و دانشجویان و آموزش دقیقتر آنها میشود.

۲-تدریس خصوصی ریاضی موجب می شود که استرس و به نوعی ترس شاگرد از این درس از بین برود و شاگرد با روحیه بالاتری در کلاس ریاضی  شرکت کند.

۳-تدریس خصوصی و تدریس خصوصی ریاضی باعث افزایش اعتماد به نفس شاگرد هنگام شرکت در کلاس های مدرسه می شود چرا که او توانسته به کمک این کلاسها خود را از قبل آماده کرده و به سوالات احتمالی استاد مربوطه پاسخهای دقیق و درستی بدهد.

۴-کسب نمرات و معدل عالی یکی دیگر از فواید کلاسهای تدریس خصوصی میباشد.

 

تدریس خصوصی ریاضی

 

۵-با توجه به اینکه می توان از کلاس های تدریس خصوصی ریاضی برای تست زدن و آموزش دروس اصلی و پایه ای استفاده کرد لذا با کمک این کلاسها میشود قبولی در کنکور را تسهیل کرد.

۶-ممکن است شاگردان در طول ترم به دلیل بیماری، مسافرت و یا هر مسئله دیگری در کلاسهای مربوط به آن درس شرکت نکرده باشند در اینجا تدریس خصوصی ریاضی و استفاده از یک  معلم ریاضی  خوب میتواند کمک شایانی به جبران عقب ماندگی ها و پیشرفت دروس ویاد گیری مطالب بکند.

۷-ممکن است فرزند شما نسبت به دیگر شاگردان کلاس مستعد تر باشد و در کلاس های گروهی سوالاتی پرسیده شود که او پاسخ آنها را بداند و اصلا نیازی به شرکت در آن کلاس نداشته باشد در اینجا تدریس خصوصی ریاضی میتواند کمک چشمگیری در حل مسائل سطح بالاتر از کتاب به شاگرد بکند.

۸-در جلسات تدریس خصوصی معمولا تعداد شاگردان بسیار کمتر از یک کلاس گروهی است و جو راحت تر و صمیمی تری دارد که این مسئله کمک قابل توجهی به شاگرد در داشتن تمرکز و راحت پرسیدن سوالات احتمالی از استاد مربوطه می کند.

۹-جلسات و ساعات تدریس ریاضی را می توانید با مدرس خصوصی خود هماهنگ کنید.بدین ترتیب در زمانهایی که شاگرد به هر دلیل مانند بیماری، مسافرت و ...نتواند در کلاس درس شرکت کند می تواند زمان کلاس را با هماهنگی استاد مربوطه تعیین کند و حتی شبهای امتحان از کلاسهای رفع اشکال استفاده کند.

۱۰-با توجه به برگزاری کلاس تدریس خصوصی ریاضی در منزل شاگرد هزینه رفت و آمد و از مهم تر وقت شاگرد در ترافیک و ..تلف نمیشود و میتواند از زمان خود در کلاس خصوصی به بهترین نحو استفاده کند.

۱۱-کلاس تدریس خصوصی ریاضی اگر شاگرد به هر دلیل از استاد رضایت نداشته باشد و یا نتواند با استاد مربوطه ارتباط برقرار کند میتواند با درخواست از موسسه استاد مربوطه را تغییر دهد تا به حصول نتیجه بهتر کمک کند.

۱۲-در کلاس خصوصی ریاضی برنامه کلاس قابل تنظیم و هماهنگی با استاد مربوطه می باشد. مثلا اگر شاگرد مبحثی را مسلط است میتواند در آن جلسه فقط به حل تمرین بپردازد و وقت آن جلسه را برای یادگیری مطالب دیگر استفاده کند.

 

آموزش ریاضی

 

۱۳-در کلاس تدریس خصوصی ریاضی از تمام مطالب کتاب رفع اشکال و حل تمرین انجام می شود و میتوانید حل تمرین ریاضی را در سطح بالاتری نسبت به کتاب انجام دهید.

۱۴-طبق بررسی های کارشناسان،  تدریس خصوصی  به بهبود نمرات شاگرد و در نتیجه معدل او کمک کرده و در نهایت راه او را برای قبولی در کنکور و سایر آزمونها هموار می کند.

۱۵-تدریس خصوصی ریاضی همیشه بیشترین درخواست را دارد و این به این دلیل است که در مقاطع تحصیلی بالاتر مثل کارشناسی و کارشناسی ارشد دانش آموز در هر رشته ای که تصمیم به  ادامه تحصیل داشته باشد کم و بیش به درس ریاضی نیازدارد.

۱۶-تدریس خصوصی ریاضی بهتر است که توسط دبیران مجرب و به روز انجام شود به این دلیل که در کتابهای درسی جدید تغییراتی اعمال شده که دبیران قدیمی تر شاید اشراف کمتری بر این تغییرات داشته باشند و در نتیجه تدریس توسط آنها منجر به ایجاد دوگانگی بین مطالب درسی و مطالب کلاس برای شاگرد بشود.

۱۷-با توجه اینکه ریاضی مادر تمام دروس است بنابراین باید به کمک تدریس خصوصی ریاضی سطح نمره و ضریب بالاتری در این درس کسب کرد تا بتوان در رشته و شهر مد نظر خود به راحتی قبولی کنکور را کسب کرد.

۱۸-مدرسان خصوصی نیز باید توجه داشته باشند که برخی موارد با شاگردانی مواجه میشوند که مشکل در تمرکز و یادگیری دارند.بنابراین باید در هنگام تدریس خصوصی ریاضی برای این قبیل دانش آموزان صبر و حوصله بیشتری به خرج دهند.

۱۹-هنگام استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی این نکته را در نظر داشته باشید که صرفا شهرت یا هزینه دریافتی بالاتر نمیتواند فاکتور مناسبی برای انتخاب مدرس خوب ریاضی باشد، بلکه هماهنگی و مچ شدن استاد و شاگرد و قابل فهم بودن زبان آن استاد برای شاگرد نیز مهم است، بنابراین والدین عزیز موظفند بعد از هر جلسه تدریس ریاضی از یادگیری شاگرد اطمینان حاصل نمایند.

۲۰-در صورتیکه از کلاسهای تدریس خصوصی استفاده می کنید سعی کنید برنامه ای منظم و مستمر را در پیش بگیرید.بهترین روش استفاده از کلاس تدریس خصوصی ریاضی همزمان کردن آن با کلاسهای مدرسه یا دانشگاه میباشد.یعنی فردای روزی که معلم در مدرسه مطالب را تدریس کرد معلم خصوصی جهت برطرف کردن اشکالات و حل تمرین بیشتر به منزل شما آمده و مطالب تدریس شده توسط دبیر را با شما مرور کند.این روش بازدهی بالایی دارد. 

 


تدریس خصوصی
مطلب مرتبط:چگونه تمرینهای ریاضی را درست حل کنیم؟

 چگونه متوجه شویم فرزندمان نیاز به تدریس خصوصی ریاضی و سایر دروس دارد؟

 

در زیر به 10 روش ساده و در عین حال مهم در تشخیص نیاز به تدریس خصوصی ریاضی میپردازیم.

 

  • ۱-توصیه معلمان و اساتید دلسوز مدرسه
  • ۲-پایین آمدن سطح نمرات شاگرد در درس ریاضی
  • ۳-مخالفت شاگرد برای رفتن به مدرسه و کلاس آن درس 
  • ۴-غیبت در کلاس و به تبع آن یاد نگرفتن آن مبحث در ریاضی
  • ۵-عدم علاقه، ترس و یا عدم تمایل شاگرد به شرکت در کلاس
  • ۶-سطح پایین تدریس ریاضی توسط معلم مدرسه
  • ۷-عدم تمرکز شاگرد در کلاس های گروهی
  • ۸-غیبت احتمالی معلم مدرسه
  • ۹-جدید بودن آن درس، مثلا شاگردانی که از مقطع راهنمایی به متوسطه می روند روش مطالعه برخی دروس مانند فیزیک،شیمی یا زیست را نمی دانند.
  • ۱۰-خجالتی بودن شاگرد و یا اختلال در یادگیری ریاضی

بهترین زمان ثبت نام کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی:

 

دو زمان برای ثبت نام مناسب است:

 

اوقات فراغت تابستان:

 

بهترین زمان برای استفاده از کلاس های تدریس خصوصی ریاضی تدریس خصوصی موسیقی و سایر دروس در اوقات فراغت تابستان و زمان هایی است که شاگردان موقتا تعطیل هستند.

با توجه به اینکه ایام تعطیلات تابستانی نسبتا طولانی است شما میتوانید با ثبت نام در یک کلاس خصوصی و به تعداد جلسات دلخواه و مورد نیاز کلیه اشکالات خود را در دروس مختف همان مقطع برطرف کنید و حتی از کلاس تدریس خصوصی ریاضی جهت یادگیری مطالب مربوط به سالهای آینده استفاده کنید.در این صورت شما میتوانید در کلاسهای درس مدرسه یا دانشگاه عملکرد بهتری از خود ارائه دهید.

در این زمان ها تدریس خصوصی ریاضی میتواند به یادگیری ریاضی و سایر دروس کمک چشمگیری کند تا شاگردان مطالب مربوط به آن درس را قبل از تدریس استاد فرا بگیرند. البته شرکت درکلاس تدریس خصوصی ریاضی مانع از شرکت در کلاس ریاضی مدرسه یا دانشگاه نیست چرا که  استاد ریاضی  و سایر دروس معمولا در کلاسها به نکاتی اشاره میکنند که میتواند برای شاگردان مفید واقع شود.

تدریس ریاضی

منظور نویسنده مقاله استفاده از تدریس خصوصی ریاضی به عنوان یک روش تکمیلی است نه روش جایگزین. چون در یک کلاس گروهی شاگردان تفکرات و راه حلهای مختلفی را برای حل مسائل ارائه می دهند که حضور دانش آموزان و دانشجویان در کلاس درس میتواند به شکوفایی ذهنی آنها کمک فراوانی بکند و از طرف دیگر موجب برطرف کردن اشکالات احتمالی آنها در آن درس میشود.

 

همزمان با کلاس های مدرسه :

 

زمان مناسب دیگری  که برای استفاده از کلاس تدریس خصوصی  به دانش آموزان و دانشجویان پیشنهاد میشود همزمان با کلاس های مدرسه و دانشگاه است.

طوری که شاگرد با توجه به روزهای کلاس و تدریس آن درس بتواند با استاد خصوصی مربوطه هماهنگ شود تا بصورت مستمر و هفته ای یکبار از شروع ترم با همراهی استاد خصوصی مطالب را مجددا مرور کرده و اشکالات خود را برطرف کند و یا حتی از تدریس خصوصی کامل آن مبحث استفاده کند.

این کار باعث جلوگیری از انباشته شدن مطالب در پایان ترم میشود و همچنین قدرت یادگیری مطالب را نیز بالا می برد.

چرا که دانش آموز یا دانشجو مجبور نمی شود در زمان اندک مانده به امتحان حجم بالایی از مطالب را فرا بگیرد که معمولا نیز این فراگیری به درستی امکان پذیر نیست.

با توجه به مطالب گفته شده بهترین زمان برای شروع کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی و سایر دروس3 ماه قبل از شروع امتحانات پایان ترم است چرا که استاد میتواند با یک برنامه ریزی درست و بدون عجله دروس مختلف را تدریس کرده و به حل تمرین و رفع اشکال بپردازد.

 


نرخ کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی درمنزل به چه عواملی بستگی دارد؟

 

• توجه داشته باشید که نرخ کلاسهای تدریس خصوصی برای دروس مختلف متفاوت است. معمولا کلاسهای تدریس خصوصی دروس تخصصی مانند تدریس خصوصی ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست نسبت به کلاسهای عمومی مانند  تدریس خصوصی عربی ، زبان انگلیسی، ادبیات و غیره هزینه بالاتری دارد.

در تدریس دروس دانشگاهی نیز دروس فیزیک هالیدی و ریاضی عمومی 1 و ریاضی عمومی 2 و معادلات دیفرانسیل و .. هزینه ی بالاتری نسبت به دروس دبیرستان و پیش دانشگاهی دارند. و در کل رشته های فنی و مهندسی مانند عمران، مکانیک، برق، کامپیوتر،صنایع، حسابداری،اقتصاد و .. هزینه ی بیشتری دارد.ضمن اینکه هزینه تدریس دروس تخصصی رشته های مختلف دانشگاهی نسبت به دروس پایه بشتر است.

• در صورتیکه بخواهید از مدرسین مشهور و سطح بالا برای تدریس خصوصی استفاده کنید باید رقم بالاتری را برای حق التدریس اساتید در نظر بگیرید. 

• ضمنا منطقه نیز عامل تعیین کننده ای جهت تعیین قیمت تدریس خصوصی در منزل میباشد.

• دبیرانی که به نوعی رسمی آموزش پرورش هستند و یا در مدارس و دانشگاهها تدریس میکنند برای تدریس خصوصی ریاضی و تدریس خصوصی دروس مختلف هزینه های بالاتری را نسبت به معلمان کم تجربه تر و دانشجویان دریافت میکنند.

در مورد تدریس خصوصی ریاضی دانشگاه و  تدریس خصوصی فیزیک  دانشگاه و تدریس خصوصی سایر دروس دانشگاهی نیز شرایط به همین منوال است.

• همچنین نرخ کلاس خصوصی ریاضی در شهرهای مختلف نیز متفاوت است. معمولا هزینه کلاس تدریس خصوصی ریاضی و کلا کلاسهای تدریس خصوصی در شهرهای بزرگ نسبت به شهرستانها و مناطق دیگر بالاتر است.

 

تعداد جلسات مورد نیاز برای دروس:

 

برای کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی از قبیل ریاضی دانشگاه، ریاضی دبیرستان، فیزیک و غیره حدود  10 تا15 جلسه کلاس بصورت هفته ای 2 جلسه در نظر گرفته میشود و در ایام امتحانات این جلسات با فواصل کمتر و تعداد بیشتر تشکیل می شود.در مورد تدریس خصوصی شیمی، زیست، عربی و  تدریس خصوصی زبان  نیز شرایط به همین صورت است. 

ضمن اینکه بهتر است دانش آموزان و دانشجویان استفاده از جلسات تدریس خصوصی دروس را به روزهای آخر و نزدیک امتحانات موکول نکنند چرا که معمولا اساتید خوب در آن زمان فرصت کمتری برای تشکیل کلاس دارند و ممکن است زمانهای مرده و آخر وقت را به شاگردان اختصاص دهند که باعث شود نتیجه مطلوبی نتوان از تدریس خصوصی ریاضی گرفت.ضمن اینکه از شما هزینه بیشتری نیز مطالبه میکنند!!در صورتیکه نیاز به مشاوره یا تدریس داشتیبد می توانید با شماره های موسسه بهار اندیشه  تماس حاصل فرمایید:
 
66864242-66369447
 
22924816-22924817

 

مقالات مرتبط:

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: تدریس خصوصی ریاضی , تدریس خصوصی فیزیک , تدریس خصوصی عربی , تدریس خصوصی زبان , تدریس خصوصی , آموزش موسیقی , کلاس ریاضی , استاد ریاضی , تدریس خصوصی موسیقی , معلم ریاضی