آموزش ساکسیفون

آموزش ساکسیفون

 

 ساکسیفون

 

مختصری درباره ساز ساکسیفون(ساکسوفون):

 

ساکسیفون در دسته سازهای بادی قرار می گیرد وتک زبانه می باشد.مخترع این ساز آدولف ساکس بوده که آنرا در سال 1840 اختراع کرد و به همین دلیل نام آن را "ساکسوفون" (Saxophone)گذاشته اند.

ساکسوفون دارای 4 نوع مختلف بنامهای باریتون،آلتو،تنور و سوپرانو می باشد که تفاوت آنها فقط در دامنه و وسعت صدایشان می باشد.وسعت صدای هر کدام از انواع ساکسیفون در حدود 2/5 اکتاو است.این ساز معمولا از جنس برنج ساخته می شود.

نکته جالب توجه این است که به دلیل وسعت صدا،این ساز در ابتدا برای ارکستر و مارش های نظامی ساخته شد ولی در حال حاضر در موسیقی جاز و پاپ نیز کاربرد پیدا کرده است.ساکسیفون را در واقع از روی کلارینت ساخته اند و مانند کلارینت دارای یک زبانه است.

 

مقاله مرتبط:اهمیت و روشهای تنفس در حین نوازندگی

 

آموزش موسیقی  و  آموزش ساکسیفون  در آموزشگاههای موسیقی و 
یا بصورت  تدریس خصوصی ساکسیفون  در ایران انجام میشود و در این زمینه اساتید خوب و  با تجربه ای مشغول به برگزاری  کلاس ساکسیفون  میباشند.
کلاسهای  تدریس ساکسیفون  معمولا بصورت هفته ای یک یا دو جلسه در منزل هنرجو به شکل تدریس خصوصی و یا در آموزشگاه موسیقی انجام میشود
 و هنرجو بعد از طی یک دوره حدودا 2 ساله میتواند تسلط خوب و قابل قبولی روی نوازندگی این ساز پیدا کند، البته به شرط آنکه  کلاس موسیقی  بصورت مستمر و منظم انجام شده و هنرجو تمرینات خود را با نظم و پشتکار انجام دهد. 

در آموزشگاه بهار اندیشه آموزش ساکسیفون زیر نظر اساتید با تجربه و شناخته شده انجام می شود.برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با شماره های 22924816 و 22924817 تماس بگیرید.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برچسب ها: آموزش موسیقی , کلاس موسیقی , کلاس ساکسیفون , آموزش ساکسیفون , تدریس ساکسیفون , تدریس خصوصی ساکسیفون